Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Cam Ocağı’nın Gezileri Başladı

İstanbul’un önemli ilgi merkezlerinden biri olan Cam Ocağı, alternatif turizme yeni bir soluk katacak cam gezilerine ve açıklamalı gösterilere başladı

NTV-MSNBC

Diğer

Cam Ocağı’nın Gezileri Başladı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 10 Mart 2005 09:49
BİTİŞ TARİHİ: 10 Mart 2005 09:49
+ Ajandama Ekle

stanbul’un önemli ilgi merkezlerinden biri olan Cam Ocağı, alternatif turizme yeni bir soluk katacak cam gezilerine ve açıklamalı gösterilere başladı. Ocağın kapıları camı yakından tanımak, camla çalışmak isteyen herkese açık.

Açıldığı günden bu yana yaşları ve meslekleri farklı pek çok kişiyi camla buluşturan ve düzenlediği etkinliklerle İstanbul’un önemli ilgi merkezlerinden biri haline gelen Cam Ocağı, alternatif turizme yeni bir soluk katacak cam gezilerine ve açıklamalı gösterilere başladı.

‘Camla sıcak bir buluşma’ sloganıyla başlayan gezilerin ilk gününde ilgi yoğundu. Geziye katılanlar farklı cam yapım tekniklerini yakından tanıma, küçük uygulamalar yapma ve bir gün için de olsa camcılığı tatma olanağı buldular. Müzik eşliğinde sunulan sıcak cam gösterilerinde ise, camla ve yapılan parçayla ilgili çeşitli bilgiler verildi. Bu arada cam yapımını öğrenmek isteyenler, bu özel günde hangi tekniğin kendileri için daha uygun olduğu konusunda fikir edindiler.

Cam Ocağı’nı ziyaret edenler, aynı zamanda dünyaca ünlü sanatçılar tarafından üretilen sıra dışı cam eserleri inceledi, el yapımı ürünlerin sergilendiği ve satışa sunduğu mekanda alışveriş yaptı ve Cam Ocağı’nın Riva deresi kıyısındaki keyifli mekanını gezerek farklı bir gün geçirdiler.

Kurumun Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Filiz Bozkurt, Cumartesi-Pazar günleri düzenli olarak gerçekleştirilecek açıklamalı gösterilerin herkese açık olacağını, cam gezileri içinse önceden kayıt yaptırılması gerektiğini belirtti ve kapılarının camı yakından tanımak, camla çalışmak isteyen herkese açık olduğunu ekledi.

Türkiye’nin ilk cam okulu olan Cam Ocağı, bu etkinliklerin yanı sıra iki günlük atölyelere, gruplar için özel çalışmalara ve emay eğitimlerine de devam ediyor. Cam üfleme, sıcak döküm, füzyon, kalıpla şekillendirme, alevle çalışma, boncuk yapımı ve karışık malzeme gibi farklı cam yapım tekniklerinin öğretildiği iki haftalık yoğun eğitimler ise 1 Mayıs 2005 tarihinde başlıyor. Dünyaca ünlü sanatçı ve ustalar tarafından verilen bu eğitimlere katılanlar, camla çalışmanın yanı sıra Cam Ocağı’nın yeşillikler içindeki kampüsünde doğayla baş başa iki hafta geçirebiliyorlar.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/cam-ocaginin-gezileri-basladi_23811.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!