Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Demirağ’ın Mitos Gemileri Bodrum’da

Bülent Demirağ’ın ‘Mitos Gemileri’ başlıklı Heykel ve Resim Sergisi 17 Ekim 2004 tarihine kadar, Bodrum Haluk Elbe Sanat Galerisi’nde görülebilir.<

NTV-MSNBC

Sergiler

Demirağ’ın Mitos Gemileri Bodrum’da
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 11 Ekim 2004
BİTİŞ TARİHİ: 17 Ekim 2004
+ Ajandama Ekle

b>Bülent Demirağ’ın ‘Mitos Gemileri’ başlıklı Heykel ve Resim Sergisi 17 Ekim 2004 tarihine kadar, Bodrum Haluk Elbe Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Haluk Elbe Sanat Galerisi, Denizi Pişirdik Organizasyonu ile yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Bodrumlu sanatseverleri daha önce tanıma fırsatı bulamadıkları sanatçılarla biraraya getirmeye özen gösteren Denizi Pişirdik Organizasyonu, bu kez de Bülent Demirağ’ın eserlerini Bodrumlular’ın beğenisine sunuyor.

Söylenen ya da duyulan söz, masal, öykü ve efsane anlamına gelen “mitos”. Söylencelerin kaynağı kabul edilebilecek iki destan; İlyada ve Odysseia, antik çağ ozanı Homeros’dan. Denizlerde geçer bu destanlar, Ege Dolaylarında. Homeros’un kahramanları denizde, toprakları ve aşkları uğruna savaşlar verir. Gemileriyle fırtınalarla ve tanrıların üzerlerine saldıkları efsanevi yaratıklarla boğuşur. İlyada’da kahramanlar, gemilerinin ayrıntıları ve donanımlarının özellikleriyle başarıya ulaşır. Odysseia’da, kahramanın esaretten bir sal ile kurtuluşunu anlatır Homeros. Mitos olgusu içinde bir mit; Odysseus.
Yollar, yolculuklar, gemiler, balıklar sözü edilen. Ahşap, bronz, taş gibi doğal malzemeler ile girişilen mücadele. İstanbul Beyoğlu’nda ortaya çıkan çalışmalar, Bodrum’da. Gerçek vatanından efsanevi vatanına doğru, “yol haritaları” izleyecekleriniz.


BÜLENT DEMİRAĞ
1959 Ankara doğumlu Bülent Demirağ, 1980 yılında İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünü bitirmekle yetinmemiş, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünü 1999 yılında birincilikle bitirmiştir. Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı etkinlik ve karma sergilere katılan sanatçı resim ve heykel çalışmalarını İstanbul Beyoğlu’daki atölyesinde sürdürmektedir.

Organizasyon
DENİZİ PİŞİRDİK
Tel: 0 252 313 7775

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/demiragin-mitos-gemileri-bodrumda_19112.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!