Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Denizli Evleri Dialara Yansıdı

Fotoğraf sanatçısı Coşkun Önen, Denizli’deki kentsel yapıda, Cumhuriyet’in ilk yıllarından bugüne uzanan değişimi fotoğraflarıyla anlattı. M

NTV-MSNBC
1

Sergiler

Denizli Evleri Dialara Yansıdı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 11 Haziran 2004 15:26
BİTİŞ TARİHİ: 11 Haziran 2004 15:26
+ Ajandama Ekle

b>Fotoğraf sanatçısı Coşkun Önen, Denizli’deki kentsel yapıda, Cumhuriyet’in ilk yıllarından bugüne uzanan değişimi fotoğraflarıyla anlattı.

Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin düzenlediği etkinlikte arşivinin bir bölümünü açan Coşkun, izleyenlere eski Denizli’den nostaljik enstantaneler sundu.

Coşkun, Denizli’nin kendine özgü yapılarının zaman içinde yok olduğunu, bir çoğunun yerine çok katlı binaların yapıldığını söyledi.


ÇALLI ADINA ETKİNLİK
Denizli evleri dia gösterisini izleyen ünlü Ressam Yaşar Çallı da, dedesi İbrahim Çallı adına, Denizli’de 22 Ağustos - 4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek ‘uluslararası resim çalışması’ hakkında bilgi verdi.
Çallı, ‘Uluslararası İbrahim Çallı Atölyesi Resim Çalışması’yla, Denizli’nin sanatsal, kültürel ve ekonomik yönünü uluslararası platforma taşımayı amaçladıklarını belirterek, “Ankara’da faaliyet gösteren Genç Denizlililer Birliği, Cumhuriyet’in 80. yılı kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde, AB’ye gönderilmek üzere Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Ulusal Ajans Gençlik Bölümü’ne başvuru yaptı. ‘Kalbimizdeki Dostluk, Sanat’ adlı projeyle AB’ye üye ülkelerin sanat dernekleri ile Denizli’deki Hakkı Dereköylü Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Denizli Sanatsevenler Derneği arasında ortaklıklar kuruldu. Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve Denizli Kültür Sanat Vakfı da bu etkinliğe destek sağlayacak.”
Çallı, etkinliğe Almanya, Fransa, Yunanistan, Polonya ve Türkiye’den katılacak 18-25 yaş grubu sanatçıların, ustalarla birlikte Denizli ve Çal’da hazırlanan ortamlarda resim çalışması yapacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/denizli-evleri-dialara-yansidi_13202.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • resimler cok muthiş olmuş cekenin ellerine sağlık YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!