Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Dilek Özmen'den "İkilemler" Resim Sergisi

"İkilemler"

yapi.com.tr
1

Sergiler

Dilek Özmen'den "İkilemler" Resim Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 2 Mart 2006
BİTİŞ TARİHİ: 15 Mart 2006
+ Ajandama Ekle

br/> Yağlıboya ve akrilik boyama tekniklerini bir arada kullandığı, yer yer rölyef arayışlarına girdiği resimleriyle, geçtiğimiz ocak ayında Ansan Sanat Galerisi'nde Antalya’lı sanatseverlerle buluşan Dilek Özmen şimdi de Bolu’da.

2 – 15 Mart 2006 tarihleri arasında Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Sergi Salonu'nda 10. kişisel resim sergisiyle Bolulu Sanatseverlerle buluşacak. Sanatçı 'İkilemler' başlıklı bu sergisinde, yine kadının üzerindeki sosyo-kültürel ağırlıklar ve birey olarak varolma çabasını dışavurumcu bir anlayışla ve renkçi bir ifadeyle işliyor.


14 yıldır resim öğretmenliği yapan Dilek Özmen, sanatsal çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürüyor. Evli ve iki çocuk annesi olan sanatçı, 2000 yılından bu yana aktif olarak kişisel sergiler düzenliyor ve çeşitli karma sergilere katılıyor.

Dilek Özmen, İkilemler başlıklı sergisiyle ilgili şunları söylüyor:

“Açtığım her sergi iç dinamiklerimi tetikliyor. Çalışma azmimi yükseltiyor. Kadın imgeleminden çıkıp, dış dünyayla ve onun mitoslarıyla bir mücadeleye dönüşüyor. Burada figürler önemli değil, bunlardaki birikim, duygu patlamaları ve içsel çelişkiler asıl amaçlanan. Bunun izleri, varolan kaygılar içinde yuvarlanılan girdaplar ve geçmişten gelen anın içinde çok etkin hale dönüşen çağrışımlar. Renkler; kadının çevresinde, benliğinde gezinen kırmızılar, turuncular, sarılar. Tüm bu sıcak çağrışımlar aslında kadının enerjisinin, potansiyelinin ve dışa yansıtmayı beklediği kozmozunun birer çalkantısı. Bir yolculuk, gidene, varolmayana ve tüm engellemelere. Mekan sembolik dikenlerle, duvarlarla ve belkide imkansızlıklarla örülü. Bunlar bir araya geldiğinde sonuç, İkilemler!"

'İkilemler'
2 – 15 Mart 2006

Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi
Atatürk Bulvarı Anıtpark karşısı / Bolu

Açılış: 2 Mart 2006 Perşembe saat: 17.30
Telefon : 0374 212 21 53

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/dilek-ozmenden-ikilemler-resim-sergisi_42046.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Sevgili Dilek öğretmenim, ben istiklal i.ö.okuluna giden Petek , resimlerinizi internette gördüm ve çok beğendim. sevgilerimle, YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!