Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Eskişehir Beton Semineri

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB)' nin İnşaat Mühendisleri, Müteahhitler ve Şantiye Sorumluları (İnşaat Kalfaları) için düzenlediği Beton Semineri

yapi.com.tr

Toplantılar

Eskişehir Beton Semineri
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 16 Aralık 2004 13:15
BİTİŞ TARİHİ: 16 Aralık 2004 18:00
+ Ajandama Ekle

b>Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB)' nin İnşaat Mühendisleri, Müteahhitler ve Şantiye Sorumluları (İnşaat Kalfaları) için düzenlediği Beton Semineri 16 Aralık 2004 tarihinde Eskişehir Hayal Kahvesi'nde gerçekleştirilecek.

İnşaat sektöründe daha kaliteli insan gücü ve üretimi hedefleyen THBB'nin 1996'dan beri sürdürdüğü eğitim faaliyetlerine Eskişehir'de bir yenisini daha ekliyor. "Hazır Beton Semineri", elle betonun, düşük sınıflarda beton kullanımının ve bilgisizce yapılan beton uygulamalarının, telafisi olmayan kayıplara yol açmasını engellemenin en etkin yolunun eğitimlerden geçtiği bilinciyle düzenleniyor. Seminere katılacak İnşaat mühendisleri, müteahhitler ve şantiye sorumluları, hazır beton imalatı, dökümü, dayanım ve dayanıklılık gibi çeşitli konularla birlikte dünyada ve Türkiye' de hazır beton hakkında bilgi sahibi olacak. THBB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gürdal, THBB Genel Sekreteri Ferruh Karakule, Prof. Dr. Mehmet Uyan ve İnşaat Yüksek Mühendisi Tümer Akakın'ın konuşmacı olarak katılacağı seminer Çimento Müstahsilleri İşverenleri Sendikası' nın katkılarıyla THBB tarafından düzenleniyor.


THBB Hakkında Genel Bilgi
1988 yılında kurulan, Türkiye Hazır Beton Birliği, Türkiye'deki yıllık hazır beton üretiminin yaklaşık % 75'ini temin eden 70'i aşkın firma ve bunlara ait 280'e yakın üye tesisi bulunan, hazır beton sektörünün temsilcisi konumunda bir kurumdur. Birliğin amacı, Türkiye'de standartlara uygun hazır beton üretimi ile yine standartlara uygun beton kullanımını sağlamak ve teknik özelliklerinin geliştirilmesi için çalışmalar yapmaktır. THBB, bu amaç doğrultusunda, ülke çapında mesleki kuruluşlar, resmi ve yerel yönetimler, üniversiteler, bilimsel kurumlar ve çeşitli derneklerle işbirliği yaparak, beton üreticisini ve tüketicisini eğitici faaliyetlerde bulunmaktadır. Birlik, 1995 yılından beri Kalite Güvence Sistemi (KGS) 'yle üyelerinin üretim kalitelerini, üniversite öğretim üyelerine yılda iki kez yaptırdığı ürün ve tesis denetimiyle takip etmektedir. THBB, Avrupa Hazır Beton Birliği'nin (ERMCO) 1991 yılından bu yana asil üyesi olup, bu kuruluşun çalışma organlarında aktif olarak Türkiye'yi temsil etmektedir. THBB ile ilgili haberleri www.thbb.org adresinden öğrenebilirsiniz.

SEMİNER PROGRAMI

13:15 - 13:30 Kayıtlar

13:30 - 13:45 Açılış Konuşması
Hakan Gürdal
Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

Erman Gölet İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı

13:45 - 14:15 "Dünyada ve Türkiye' de Hazır Beton"
Ferruh Karakule
Türkiye Hazır Beton Birliği Genel Sekreteri

14:15 - 15:00 "Betonu Oluşturan Malzemeler"
Prof. Dr. Mehmet Uyan

15:00 - 15:15 Ara

15:15 - 16:00 "Betonun Cins ve Özellikleri, Dayanım ve Dayanıklılık"
Prof. Dr. Mehmet Uyan

16:00 - 17:15 "Beton, Siparişi ve Tesliminde Dikkat Edilecek Hususlar. Kalıp, Yerleştirme, Bakım, Kür ve Özel Betonlar"
İnş. Y. Müh. Tümer Akakın

17:15 - 18:00 Kokteyl


Tarih: 16 ARALIK 2004, PERŞEMBE

Yer: HAYAL KAHVESİ / ESKİŞEHİR

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/eskisehir-beton-semineri_21903.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!