Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Eskişehir’de Festival Günleri

Eskişehir Kentsel Gelişim Vakfı (EKGV) tarafından 2-9 Ekim tarihleri arasında kentte 10. Uluslararası Eskişehir Festivali düzenleniyor. 10. Ulusla

NTV-MSNBC

Diğer
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 2 Ekim 2004
BİTİŞ TARİHİ: 9 Ekim 2004
+ Ajandama Ekle

skişehir Kentsel Gelişim Vakfı (EKGV) tarafından 2-9 Ekim tarihleri arasında kentte 10. Uluslararası Eskişehir Festivali düzenleniyor.

10. Uluslararası Eskişehir Festivali’nde toplam 19 gösteri, 4 atölye çalışması, 3 sergi ve film gösterimleri yer alıyor. Bu etkinliklerin içinde, üçü korolu 7 klasik müzik, 3 caz, 2 halk müziği konseri, 1 dans gösterisi ve 1 müzikli gösteri, yetişkinler için 3, çocuklar için ise 2 tiyatro oyunu yer alıyor.

10. FESTİVAL MEKANLARI
Festival, gösteri mekanları açısından geniş bir yelpazeye sahip. Önceki yıllarda olduğu gibi Anadolu Üniversitesi Spor, Sinema Salonları ve Atatürk Kültür Merkezi salonları ile festivalin en canlı sahnesi Eskişehir Hayal Kahvesi, festival boyunca etkinliklerin izlenebileceği başlıca mekanlar. Bu mekanlara ek olarak, bu yıl Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Muttalip Caddesi’ndeki EBB Opera , Senfoni ve Tiyatro Sarayı salonları da festival izleyicilerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

KONUK ÜLKE İTALYA
Uluslararası Eskişehir Festivali’nde 2002’de başlatılan konuk ülke programı çerçevesinde her yıl farklı bir ülke kültür ve sanatıyla Eskişehirliler’e tanıtılıyor. Bu yılın konuk ülkesi İtalya.

Ankara İtalyan Kültür Merkezi’nin katkıları ile gerçekleştirilen program çerçevesinde 7 Ekim Perşembe akşamı I Solisti della Scala, 8 Ekim Cuma akşamı da Duo Arcadia di Roma birer konser veriyor.

Ayrıca Festival haftası boyunca Anadolu Üniversitesi Sinema Salonu’nda İtalyan sinemasından örnekler sunuluyor.

ULUSLARARASI MÜZİK GÜNÜ
Geçen yıl Ekim ayında, UNESCO çatısı altında Uruguay’ın başkenti Montevideo’da düzenlenen “Uluslararası Müzik Konseyi”nin (IMC) 30. Genel Kurulu’nda yapılan oylama sonucunda Türkiye konsey üyeliğine seçilmişti.

Türkiye delegesi olarak ise Mimar Sinan Üniversitesi Müzikoloji Bölümü Başkanı ve Uluslararası Eskişehir Festivali Klasik Müzik Danışmanı Prof. Dr. Filiz Ali’nin katılması kabul edilmişti. Tüm IMC ülkelerinde, her yıl Ekim ayının ilk günleri “Uluslararası Müzik Günü “olarak kutlanıyor ve bu amaçla çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Üyeliğinin ilk yılında Türkiye, Uluslararası Müzik Günü’nü 2 Ekim 2004 tarihinde Uluslararası Eskişehir Festivali’nin açılış konseriyle Eskişehir’de kutlayacak.


Festival ile ilgili ayrıntılı bilgi için :

www.eskfest.org

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/eskisehirde-festival-gunleri_18739.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!