Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Fas Fotoğrafları

Zeynep Orhon Targaç'ın, Fas Morocco fotoğraflarından oluşan "Ahlan wa Sahlan" isimli fotoğraf sergisi 1 - 10 Eylül 2005 tarihleri arasında, Harbiye, Askeri Müze, Hasan Rıza Sergi Salonu'nda fotoğrafseverlerin ilgisine sunulacak.

yapi.com.tr

Sergiler

Fas Fotoğrafları
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 1 Eylül 2005
BİTİŞ TARİHİ: 10 Eylül 2005
+ Ajandama Ekle

eynep Orhon Targaç'ın, Fas fotoğraflarından oluşan "Ahlan wa Sahlan" isimli fotoğraf sergisi 1 - 10 Eylül 2005 tarihleri arasında, Harbiye, Askeri Müze, Hasan Rıza Sergi Salonu'nda fotoğrafseverlerin ilgisine sunulacak.

"Sergide yer alan fotoğrafları, Ocak- Şubat 2005 tarihleri arasında, "Marakeş, Atlas Dağları ve Sahara'ya yaptığım yolculuklarda çektim. Seyahat fotoğrafı olarak gözükseler de, yüzlerce fotoğrafımın arasından seçtiğim bu karelerle, dünyanın uzak bir köşesinden öyküler anlatmaya çalıştım."


BİOGRAFİ, Zeynep Orhon Targaç

İstanbul'da doğdu.
Fotoğrafçı ve Fotoğraf Dergisi yazarıdır.

"Dünden Bugüne Fotoğrafhaneler";

1997'den bu yana 1920 - 1960 yılları arasında varolmuş fotoğraf stüdyolarını araştırıyor ve arşivlerine ulaştığı bu stüdyoları gün ışığına çıkartarak, Fotoğraf Dergisinde "dünden bugüne stüdyolar" başlığıyla yayımlıyor.

Ulaştığı belge bilgiler, hızla kaybolan fotoğraflar ve cam negatifler dönemlerinin ve yörelerinin tarihi ve sosyal sessiz tanıklarıdır. Bu çalışma birçok üniversitede sempozyum ve panellerde, fotoğraf etkinliklerinde enteraktif CD olarak sunulmuştur.

2003 "Sikkelerin Işığında Anadolu" Fotoğraf Sergisi
Yorum ve teknik bilgilerin de yer aldığı bu sergi, ikibin yılı kapsayan bir dönemde Anadolu'da darp edilen sikkelerin üzerindeki semboller ve resimlerden makro detayları bir sergi haline dönüştürerek bu değerli belgelere dikkat çekti.
Enteraktif CD olarak da hazırlanan bu modüler yapılı sergi, davet aldığı birçok üniversite ve fotoğraf etkinliklerinde sunularak, müze sergi salonlarında sergilenerek tanıtıldı.

2005 "Türkiye'den Görüntüler"
Brüksel Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin sergi salonunda ve Nato Karargâhı'nda ard arda açılan "Türkiye'den Görüntüler" adlı karma sergiye katıldı.

2005 "Taş Ustaları"
"Taş Ustaları" adıyla başlattığı ve devam eden projesi, heykeltıraşlar ve mermerle ilgilidir. Şimdiden birçok fotoğraf etkinliğinde gösterilmiştir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/fas-fotograflari_32867.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!