Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Garanti Galeri' de Hella Jongerius' la Sezona Merhaba....

Garanti Galeri (GG), 2004-2005 yılı sergilerine "endüstriyel tasarım" ile başlıyor. Çağdaş tasarımın önde gelen isimlerinden Hella Jongerius

yapitr/Murat UYMUŞLAR

Sergiler

Garanti Galeri' de Hella Jongerius' la Sezona Merhaba....
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 Eylül 2004
BİTİŞ TARİHİ: 13 Kasım 2004
+ Ajandama Ekle

b>Garanti Galeri (GG), 2004-2005 yılı sergilerine "endüstriyel tasarım" ile başlıyor. Çağdaş tasarımın önde gelen isimlerinden Hella Jongerius, son on yılı kapsayan işlerini 28 Eylül-13 Kasım 2004 tarihleri arasında GG'de sergiliyor.

Maharram (New York), Swarovski (Londra), Hermes (Paris) ve İkea (İsveç) firmaları için pek çok ürün tasarlayan sanatçı, araştırmalarını tasarım, sanat ve el sanatları sınırlarında dolaştırıyor, geleneksel el sanatlarını endüstriyel üretimle birleştiriyor, yeni malzemelerle denemeler yapıyor.


1963 yılında Hollanda'da doğan Hella Jongerius, 1988-1993 yılları arasında Eindhoven'daki Endüstri Tasarımı Akademisi'nde okudu. Hollanda tasarımının ünlü ismi Droog Design grubuyla adını duyuran Jongerius, Karlsruhe ve Hamburg Sanat Yüksek Okullarında atölye çalışmaları yaptı. 1993'ten bu yana tasarladığı ürünlerle birçok koleksiyonda yer aldı. Mezun olduğu Eindhoven Endüstri Tasarımı Akademisi'nde görev yapan Jongerius, 2000 yılından bu yana aynı akademinin "Het Atelier" (Atölye) bölümünün de başkanlığını yürütüyor.


Hollanda Dışişleri Bakanlığı ve Mondriaan Vakfı'nın katkılarıyla gerçekleştirilen sergi kapsamında bir konferans düzenlenecek. Hella Jongerius'un katılımıyla gerçekleştirilecek olan konferans, 28 Eylül Salı günü İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Taşkışla Binası' nda saat 18:00' de başlayacak.

Garanti Galeri (GG)
İstiklal Caddesi 187 Beyoğlu/İstanbul
(0212) 293 63 71
Pazar ve Pazartesi dışında her gün 11:00-20:00


http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/garanti-galeri-de-hella-jongerius-la-sezona-merhaba-_17459.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!