Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Gökhan Deniz Article Sanat Galerisi'nde

"Öteki Figür"

yapi.com.tr
2

Sergiler

Gökhan Deniz Article Sanat Galerisi'nde
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 15 Şubat 2006
BİTİŞ TARİHİ: 3 Mart 2006
+ Ajandama Ekle

b>Çukurcuma'da 4 aydır sanatseverlere hizmet vermekte olan Article Sanat Galerisi'nin yeni konuğu ressam Gökhan Deniz. "Öteki Figür" temalı sergi, 15 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında, pazar günleri hariç, her gün 11.00 - 19.00 saatleri arasında açık.

1974 doğumlu Gökhan Deniz, resimlerinde yaşam ile sanatın sınırlarında keyifle ve cesaretle dolanan bir sanatçı. Yaşamı tüm çirkinliği, adaletsizliği ve karanlığıyla görmenin ama buna rağmen direnmenin, sanatla bu koca dünyada nefes alabilmenin "buharlaşan şeyler" arasında sanatsal eylemle ete kemiğe bürünebilme çabası. Sanatçıya göre, "Tanımların tamamlanmışlık etkisi gerçeklerle uyuşmayabilir. Düşüncelerini üreten sanatçının atak olmaması imkansızdır. Kişi, düşüncelerini tasarlama aşamasında dahi figüre karşı durur, onu sorgular ve ötekinin kışkırıcı tavrıyla hesaplaşır. Figürü benimsemek, kendi özünde konuşma biçiminin ta kendisi, saldırganlığın,sorgulamanın, aşkın ve samimiyetin ifadesidir."

Gökhan Deniz, aynı zamanda "Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme" ve "Uluslararası Plastik Sanatlar" dernekleri üyesi. TOYP 2003 Genç Müteşebbisler Derneği'nin (Junior Chamber of Turkey) 'Türkiye'nin on başarılı genci' yarışmasında, "İnsan haklarına ve çocuklara Dünya barışına katkı " kategorisinde birincilik kazanmıştır. Ayrıca, "cezaevileri projesi" kapsamında tutuklularla plastik sanatlar atölyesi çalışmalarını yürütmektedir.

Article Sanat Galerisi
Faik paşa sok. No: 41
Giriş kat
BP Otopark karşısı
Çukurcuma - Beyoğlu

Tel: 0212 251 86 07

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/gokhan-deniz-article-sanat-galerisinde_41357.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Dostum uzun zamandır görüşemedik. Sergilerinin bi kısmını takip edebildim. Ellerine sağlık. Demiştik ya sen bu işi başardın. YANITLA
  • arkadaşım seninle ve insanlık adına yaptığın çalışmalarınla gurur duyuyorum. duyarlılığının devamını diliyorum. sevgiyle... YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!