Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Hale Tenger Sergisi Galeri Nev' de...

Sanatçı Hale Tenger’in sergisi 4 Mart 2005 tarihinde İstanbul Galeri Nev’de açılıyor. İstanbul, Sao Paulo, Kwangju, Johannesburg bianelleri

yapi.com.tr

Sergiler

Hale Tenger Sergisi Galeri Nev' de...
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 Mart 2005
BİTİŞ TARİHİ: 26 Mart 2005
+ Ajandama Ekle

b>Sanatçı Hale Tenger’in sergisi 4 Mart 2005 tarihinde İstanbul Galeri Nev’de açılıyor.

İstanbul, Sao Paulo, Kwangju, Johannesburg bianellerine katılımıyla dünya sanat çevrelerinin dikkatini çeken, gerçekleştirdiği yapıtlarında politik ve psikolojik göndermelerle karşımıza çıkan Hale Tenger ilk kişisel sergisini 1990 yılında Galeri Nev’de açtı. 1992 yılında “Havanın Lüzumu” (İstanbul), 1993’de “Nezih Ölüm Gardiyanları” (İstanbul, Ankara,Berlin), 1997 yılında “Devren Satılık”( Serdar Ateşer ile birlikte) (İstanbul), “Sandık Odası” (ArtPace, San Antonio), 1999’da “Kalp Ağrısı” (Ankara), 2001 yılında ise “Never Never Land” (Mannheim) , “Türk Olmak” (İstanbul) adlı kişisel sergilerini gerçekleştirdi.

1990 yılından bu yana İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Efes, Krakow, Mulhouse, Schiedam, Sao Paulo, Arnhem, Eindhoven, Lille, Bruge, Maastricht, Rotterdam, New York, Cetinje, Johannesburg, Berlin, Karlsruhe, Cenevre, Kwangju, Kopenhag, Hannover, Kassel, Üsküp, Tilburg, Atina, Bonn ve Köln’deki çeşitli grup sergilerinde yapıtları sergilenen Hale Tenger bu kez İstanbul Galeri Nev’de audio ve video eşliğinde fotoğraf ve heykellerini sergileyecek.

Sergi 26 Mart 2005 tarihine kadar sürecek. Galeri Nev , pazar ve pazartesi dışında hergün saat 11:00 - 18:30 saatleri arasında açık.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/hale-tenger-sergisi-galeri-nev-de-_23314.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!