Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Hüsamettin Koçan'dan Yedi Sergi Bir Selamlama

Galeri Artist, salonlarını Hüsamettin Koçan’ın yedi ayrı sergisine açıyor. 12 Mart – 7 Nisan 2005 tarihleri arasında izlenebilecek “Hüsamettin

yapi.com.tr

Sergiler

Hüsamettin Koçan'dan Yedi Sergi Bir Selamlama
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Mart 2005
BİTİŞ TARİHİ: 7 Nisan 2005
+ Ajandama Ekle

b>Galeri Artist, salonlarını Hüsamettin Koçan’ın yedi ayrı sergisine açıyor. 12 Mart – 7 Nisan 2005 tarihleri arasında izlenebilecek “Hüsamettin Koçan’dan Yedi Sergi Bir Selamlama” sergisi, sanatçının “Körler için Resimler”, “Şamanın Gizemi”, “125 Sanatçı İçin Methiye”, “Kırılgan Yüzler”, “Ahşap Yüzler”, “Referanslar” ve “Baksı Düzenlemesi” başlıklı yedi ayrı çalışmasından oluşuyor.

Yaklaşık 250 eserden oluşan çalışmalar bütününde yapıtların her biri kendi başlıkları içerisinde bağımsız yolculuğunu sürdürürken, aynı zamanda ortak bir tematik ve biçimsel bağ ilişkisiyle sergide yer alıyor.

Beyaz resimlerden oluşan “Körler için Resimler” serisi “bir arka öykü” olarak adlandırılabilecek yapıtlar eşliğinde arınmayı gündeme getirirken, “Şamanın Gizemi” serisi yolculuğun renkli versiyonlarını sunuyor. Koçan, “Kırılgan Yüzler”de mitoloji ve güncel çağrışımlarla hayal ve gerçek arasında yürüyen insan suratlarını tuvaline taşırken, “Ahşap Yüzler”de, ahşap baskı tekniğiyle kırılgan yüzlere renkli göndermeler yapıyor.

Koçan’ın bu sergide “Baksı Düzenlemesi” başlığıyla yer alan çalışmaları Baksı Müzesi’nin ilk etabının açılışı ve 2005’in ilk günlerinde kurulan Baksı Kültür Sanat Vakfı üzerine, video enstelasyon ve fotoğraflarla aynı zamanda belgesel bir nitelik taşıyor. Sanatçının “125 Sanatçı için Methiye” adını verdiği çalışmaları ise, sanatçının Baskı Müzesi’ni desteklemek üzere Proje 4L Güncel Sanat Müzesi’nde açılan destek sergisine katılan 125 sanatçıya ithaf ettiği yapıtlardan oluşuyor. “Hüsamettin Koçan’dan Yedi Sergi Bir Selamlama” başlıklı serginin geliri Baskı Kültür Sanat Vakfı’na aktarılacak.

SERGİ HAFTA İÇİ HER GÜN 09:30-19:00, PAZAR GÜNLERİ 10:00-18:00 ARASINDA ZİYARET EDİLEBİLİR.

GALERİ ARTİST : 0212 227 68 52

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/husamettin-kocandan-yedi-sergi-bir-selamlama_22980.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!