Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

Hüseyin Çağlayan'ın Şefkat Yorgunluğu

'Şefkat Yorgunluğu'

yapi.com.tr

Sergiler

Hüseyin Çağlayan'ın Şefkat Yorgunluğu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Ocak 2006
BİTİŞ TARİHİ: 11 Mart 2006
+ Ajandama Ekle

b>Garanti Galeri, yeni yılın ilk sergisini 24 Ocak – 11 Mart 2006 tarihleri arasında moda tasarımcısı Hüseyin Çağlayan ile açıyor. Hüseyin Çağlayan, deneysel tavrının yanı sıra işlerindeki kavramsal boyutun gücüyle de dikkat çeken genç bir tasarımcı ve sanatçı. Garanti Galeri için gerçekleştirdiği çalışma da, tasarım – sanat ara kesitinde değerlendirilebilir.

Sergide, yönetmenliğini Hüseyin Çağlayan’ın yaptığı Şefkat Yorgunluğu isimli bir kısa film yer alıyor. Filmde yer alan ve bedenle çevresi arasındaki ikili ilişkinin simgesi olan dört giysi, büyük boyutlu fotografik baskılarla serginin öznesini oluşturuyor. Söz konusu giysiler Çağlayan’ın “Heliotropics” başlıklı 2006 İlkbahar / Yaz koleksiyonunda yer alıyor.

Hüseyin Çağlayan hakkında
Hüseyin Çağlayan (Lefkoşa, 1970) mimarlık, felsefe, antropoloji gibi farklı disiplinlerden aldığı ilhamla işlerini üretiyor. Kullandığı temaların genellikle toplumsal, kültürel ve politik içerikli oluşu biraz da farklı kültürlerin karışımı olan kendi kişisel tarihinden kaynaklanıyor.

Hüseyin Çağlayan, 1993 yılında Londra’daki Central St.Martins College of Art and Design’dan mezun oldu. Kullandığı yaratıcı, kimi zaman garip malzemeler ve teknoloji, sunumlarının kavramsal zenginlikleriyle birleşince, 1999 ve 2000 yıllarında İngiliz Moda Ödülleri’nde Yılın Tasarımcısı seçildi. 2001’den beri Paris’teki Prêt à Porter moda haftalarında defileler düzenliyor. İlk erkek giyim koleksiyonunu 2002 yılında hazırladı. 2002 yılından itibaren tüm dünyada çok sayıda sergiye katıldı. 2004 yılında Tokyo’da ilk perakende satış mağazasını açtı. 2005 yılında önce Hollanda’daki Gröninger Müzesi daha sonra da Almanya’daki Kunstmuseum Wolfsburg, 20’nin üzerindeki koleksiyonla Çağlayan’ın ilk 10 yılını içeren retrospektif sergiler açtılar. 51. Venedik Bienali’nde “Absent Presence” [Olmayan Varolma] başlıklı video yerleştirme çalışmasıyla Türkiye’yi temsil etti. Çağlayan’ın Türkiye’de gösterilmemiş işleri, 21 Ocak 2006 tarihinden itibaren Galerist’te sergileniyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/huseyin-caglayanin-sefkat-yorgunlugu_40420.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!