Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
SONRAKİ HABER: Eskizin İzinde
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"İstanbul Hayal Meyal" Fotoğraf Sergisi Yapı-Endüstri Merkezi'nde

"İstanbul Hayal Meyal"

yapi.com.tr

Sergiler

"İstanbul Hayal Meyal" Fotoğraf Sergisi Yapı-Endüstri Merkezi'nde
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Şubat 2006
BİTİŞ TARİHİ: 24 Şubat 2006
+ Ajandama Ekle

b>İFSAK - İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ve Yapı-Endüstri Merkezi işbirliği ile düzenlenen sergilerin üçüncüsü, 06 Şubat - 24 Şubat 2006 tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi Sergi Holü'nde sanatseverler ile buluşuyor. Firdevs Sayılan ve Ayşe Bağdemir'in İstanbul'un masalsı, kaotik ve büyülü gerçekliğini fotoğrafladıkları "İstanbul Hayal Meyal" isimli sergi, Pazar hariç her gün saat 10.00-18.00 arasında dolaşıma açık olacak.

Firdevs Sayılan, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü mezunudur. 1988 yılından bu yana İFSAK ( İstanbul Sinema ve Fotoğraf Amatörleri Kulubü ) üyesidir. Sanat Tarihi Derneği kuruluş çalışmalarına katılmış, her iki derneğin yönetiminde görevler üstlenmiştir. Ayrıca, Fotogen, Türkiye Tarihi Evleri Koruma Derneği ve Aturjet 'in üyeleri arasındadır. Anadolu'da arkeolojik kazılarda fotoğraf çalışmalarında bulunmuştur. Yurtiçi ve yurtdışı yarışmalarda ödüller kazanmıştır. Üyesi bulunduğu derneklerin açtıkları karma fotoğraf sergilerine katılmıştır .

Kişisel olarak "Antandros'dan Altınoluk'a" , "Altınoluk'ta Geçmişin İzleri", "Su İçinde: Allianoi", "Yaşamı Saklayan Duvarlar: Anadolu Evleri" , "Eyüp", ve "Anadolu'dan", fotoğraf sergilerini açmıştır. "Nemrud Dağı Tanrıları", "Geçmiş Gün Işığına Çıkarken", "Ortaçağ Anadolu Sanatından Kesitler" , "Ortaçağ Anadolu Sanatında Taş İşçiliği" , "Anadolu Evleri" , "Antakya'dan Karsa", "Hitit ve Frig Topraklarında.." , "Konya, Afyon, Bolvadin Üçlemesi" , "Sivas-Divriği" , "Karaman-Ermenek" , "Amerika" , "Mısır.." gibi sanat tarihi ve arkeoloji ile ilgili birçok konuda belgesel saydam gösterileri hazırlamış, konu ile ilgili kitaplarda fotoğrafları kullanılmıştır.

Ayşe Bağdemir, Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölümü'nü bitirdi. Çeşitli kuruluşlarda çalıştıktan sonra bankacılık sektöründen emekli oldu. 1994'de İfsak'ta fotoğrafla tanıştı. İFSAK ve FOTOGEN üyesi olan Bağdemir, her iki derneğin yönetiminde görev aldı. İlteriş Tezer atölyesinde siyah-beyaz fotoğrafla ilgilendi. Çeşitli sergilere katıldı, yurt içi ve yurt dışı ödüller aldı, jüri üyeliği yaptı. Halen profesyonel olarak fotoğraf çekmektedir.

İFSAK - YEM işbirliği ile düzenlenecek sergiler, önümüzdeki günlerde de Yapı-Endüstri Merkezi Sergi Holü'nde sanatseverler ilgisine sunulacak.

Yapı-Endüstri Merkezi Sergi Holü
Cumhuriyet Cad. No:329 Harbiye
Bilgi için: 0212 - 2193939

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbul-hayal-meyal-fotograf-sergisi-yapi-endustri-merkezinde_41132.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!