Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"İstanbul'' Resim Sergisi Antik Hotel'de

İstanbul / Antik Hotel

yapi.com.tr

Sergiler

"İstanbul'' Resim Sergisi Antik Hotel'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Şubat 2007 18:00
BİTİŞ TARİHİ: 20 Mart 2007
YER: Antik Cisterna Sergi Salonu, Beyazit, İstanbul
DÜZENLEYEN: Antik Hotel
DİĞER BİLGİLER: Sanat Danışmanı Murat Küçükkayalı T: 0-212.638 58 58 F: 0-212.638 58 65
+ Ajandama Ekle

ntik Hotel- Antik Cisterna Sergi Salonu’nda açılacak resim sergisinde Olcay Çalışkan ve Filiz Çalışkan yapıtlarını sergiliyor. Sanatçılar bu sergideki eserlerini şöyle yorumluyorlar:

Olcay Çalışkan: İstanbul’u çok seviyorum. İstanbul benim bir parçam sanki. İstanbul’un gizemli simgelerini tuvale aktarmak benim için bir onur. İstanbul’un dar sokaklarını, tarihi mekanlarını, köşelerde sıkışıp kalmış güzelliklerini vurgulamak tuvalde ölümsüzleştirmek amacım. Ömrüm yetse İstanbul’un bütün güzelliklerini, tarihini günümüze aktarmak isterim. Bunun yanı sıra Anadolu’nun folklorik görüntülerini ve insan manzaralarını gerçekçi bir biçimde vurgulamak bütün kaygım.

Modern resimlerimde tamamıyla kendi özgün tarzımla içimdeki acıları, sevgiyi ve organik parçaları, hareket halinde olan duygu ve düşüncelerle resimlerimde sürekli değişim ve arayış içindeyim. Amacım deneysel bir düşünce ile çizgileri ve parçaları bir bütün içinde insanlığa sunmak, paylaşmak ve boyanın sihirli gücüyle göstermek. Bu amacı sürekli ve sonsuz olarak görüyorum.
Bu sergimdeki resimlerim tamamen benim iç dünyamı yansıtan objeler dışında, daha organik, daha pisikolojik ağırlıklı anlamlar ifade ediyor. Bunlar benim için bir serüven arayış imgeleridir. Sürekli değişen resimlerimi izlerken izleyiciler bunu görebilir.

Filiz Çalışkan: İstanbul’un tarihi mekanlarını, sokaklarını ve doğayı resmetmek amacım. İstanbul’un karlı sokaklarını, Kız Kulesi’nin romantik dünyasını içimden geldiği gibi vurgulamak ve resmetmek en büyük arzum. Vazodaki çiçeklerin ışıkla oynaşması, renklerin kırılması ve bir bütün olmasına hayranlık duyuyorum. Resimlerimi özgün bir şekilde, içimden geldiği gibi yapıyorum.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbul-resim-sergisi-antik-hotelde_51629.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!