Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: İstanbul Konut Zirvesi
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul’da Yaşam Kültürü Sempozyumu

İstanbul’da Yaşam Kültürü Sempozyumu

yapi.com.tr

Toplantılar

İstanbul’da Yaşam Kültürü Sempozyumu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 Kasım 2006
BİTİŞ TARİHİ: 11 Kasım 2006
YER: The Sofa Hotel, Nişantaşı, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)
DİĞER BİLGİLER: T: (0212) 334 07 00 F: (0212) 334 07 16 - 17
+ Ajandama Ekle

b>İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İstanbulluları çok yakından ilgilendiren bir projeyi üç gün sürecek bir sempozyumla gündeme taşıyor. İzlemek isteyen herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek olan İstanbul’da Yaşam Kültürü Sempozyumu, 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti ünvanını alacak olan İstanbul’u çok yakından ilgilendiren bir proje olacak.

Sempozyumda bir yandan aldığı göçlerin, öte yandan küreselleşmenin ve Avrupa Birliği’ne uyum sürecinin etkileri altında kalan İstanbul’un sürekli değişen yaşam kültürü tartışılacak.

Avrupa Kültür Başkenti kavramı içinde kültür ve sanat projelerinin yanı sıra sosyal ve kentsel dönüşüm projeleri de alıyor. İstanbul’da Yaşam Kültürü Sempozyumu, 2010 yılının Avrupa Kültür Başkenti İstanbul için projeler üretilirken son kırk yıldır kentin farklı alanlarına yansıyan İstanbul’un yaşam kültüründeki değişimi anlamaya çalışmak ve sorunlu alanları irdelemek amacıyla düzenleniyor. Sempozyumda ele alınan konular derinlemesine bir araştırmanın ürünü olmak yerine yeni araştırmalara, incelemelere yol açabilmeyi ve İstanbul’la ilgili projelerin üretim sürecinde yol gösterici olabilmeyi amaçlıyor.

İstanbul’da Yaşam Kültürü Sempozyumu, şu başlıklarla oturuma açılacak:

“Kent ve Yaşam”, “Göç ve Kültür”, “Dil, Eğitim ve Gençlik”, “Medya”, “Sanat Etkinlikleri”, “Müzik”, “Mutfak Kültürü”, “Tarihsel Miras ve Müzecilik” ve “Finans Dünyasının Yaşam Kültürüne Etkileri”.

Prof.Dr. Metin Sözen, Nail Güreli, Doğan Hızlan, Nuri Çolakoğlu, Şakir Eczacıbaşı, Ersu Pekin, Yavuz Baydar, Aydın Boysan, Prof.Dr. Vahdettin Engin ve Dr. Öztin Akgüç’ün başkanlıklarında gerçekleşecek oturumlara konuşmacı olarak katılacak isimler arasında Prof. Dr. Ruşen Keleş, Y. Mimar Oktay Ekinci, Prof. Dr. Ayşe Öncü, Emre Aköz, Yusuf Çotuksöken, Necdet Sakaoğlu, Prof. Dr. Özcan Köknel, Altan Öymen, Ferhat Boratav, Genco Erkal, Atilla Dorsay, Prof. Hüsamettin Koçan, Aydın Büke, Prof. Dr. Cem Behar, Süleyman Şenel, Naim Dilmener, Ahmet Örs, Prof. Dr. Artun Ünsal, Prof. Dr. Ufuk Esin, Dr. Haluk Dursun, Dr. Serhan Ada, Prof. Dr. Kenan Mortan ve Dr. Rüşdü Saraçoğlu bulunuyor.

Etkinlik programı için tıklayınız

Konuyla ilgili haber dosyasına gitmek için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbulda-yasam-kulturu-sempozyumu_49257.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!