Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Kasa Galeri’de “Fotoğraftan Farklı Dillere Yolculuk” Sergisi

Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri, “Fotoğraftan Farklı Dillere Yolculuk” adlı sergiyi, 3 Mart - 9 Nisan 2005 tarihleri arasında izleyicilerle buluşt

yapi.com.tr

Sergiler

Kasa Galeri’de  “Fotoğraftan Farklı Dillere Yolculuk” Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 3 Mart 2005
BİTİŞ TARİHİ: 9 Nisan 2005
+ Ajandama Ekle

b>Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri, “Fotoğraftan Farklı Dillere Yolculuk” adlı sergiyi, 3 Mart - 9 Nisan 2005 tarihleri arasında izleyicilerle buluşturuyor.

Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’nin yeni sergisinde farklı fotoğraflar sergilenecek. Kasa Galeri’de bu ay fotoğrafa farklı yaklaşımları ele alan Mercek/Mercimek dizisinin kapsamında yer alan “Fotoğraftan Farklı Dillere Yolculuk” adlı sergi sanatseverlerle buluşuyor. Sergide, yazı, resim ve müzik gibi farklı sanat dillerini kullanan üç sanatçının fotoğrafları bir araya geliyor.Fotoğraf sanatçısı Ahmet Elhan tarafından hazırlan sergide; yazar Enis Batur, ressam Selim Cebeci ve besteci Zeynep Gedizlioğlu’nun yapıtlarına yer veriliyor. Sergi, üç sanatçının değişik zaman ve mekanlarda görüntüledikleri ve farklı biçimlerdeki yapıtlarının oluşumuna kattıkları renkli fotoğrafları içermesi nedeniyle bir “ilk” sergi özelliğini de taşıyor. Yazı, resim ve beste gibi kendi alanlarındaki sanat dillerini kullanan sanatçıların, fotoğrafik görüntü karşısındaki tutumları, farklılık ya da benzerliklerinin görünür kılındığı sergide, sanatçıların son yapıtlarında da örnekler sunuluyor.


Sergiye hangi sanatçılar katılıyor?

Enis Batur: İlk yazısını 1970’de ilk kitabını ise 1973’de yayımladı. Yazar 126. kitabı olan “Mürekkep Zaman” 2004 sonunda yayımlandı. Şiirleriyle Cemal Süreya, Altın Portakal, Sibilla Aleramo, Zirvedekiler; denemeleriyle Türk Dil Kurumu ödüllerini kazandı. Enis Batur’un 16 kitabı yabancı dillere çevrildi.

Selim Cebeci; 1972 yılında mimarlık eğitimi tamamladı. 1980 yılında resim yapmaya başladı. Cebeci, mimarlığı bırakarak tiyatro için sahne ve kostüm tasarımı yapıyor. Reklam filmlerinde sanat yönetmeni olarak bir süre çalışan Selim Cebeci, 1990 yılından beri resimle ilgileniyor.

Zeynep Gedizlioğlu; 1989’da Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Obua Bölümü’ne girerek müzik eğitimine başladı. 1992’de aynı okulun Kompozisyon Bölümü’ne girdi ve bu bölümden 2000’de mezun oldu. 1997-98’de kendi okulunda, 2001’de Akademi İstanbul’da solfej ve müzik teorisi dersleri de veren besteci, çeşitli tiyatro oyunları için müzikler besteledi. 2001 yılında Almanya’da Musikhochschule-Saar’in Kompozisyon Bölümü’ne girerek Prof. Theo Brandmüller’le çalışmaya başladı. Besteci, 2004 Kasım’ında İstanbul’da gerçekleşen çağdaş müzik festivali Akdeniz Çağdaş Müzik Günleri’ne de Yaylı Dörtlüsüyle katıldı. Halen kompozisyon dalında master eğitimini Theo Brandmüller’le sürdürürken, Strasbourg Konservatuarı’nda Prof. Ivan Fedele ile çalıyor.


Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri
Bankalar Cad. No:2 Karaköy
Tel: 0212 292 49 39

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/kasa-galeride-fotograftan-farkli-dillere-yolculuk-sergisi_22726.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!