Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: ZeroBuild Forum’21
BÖLÜM SPONSORU

‘Kültür Yönetişiminde Yeni Yaklaşımlar’ Sempozyumu Başlıyor

İstanbul’un Avrupa Kültür Başkentliliği sürecinde oluşturduğu ve oluşturacağı kalıcı kültür politikalarına temel sağlamayı ve Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne giriş sürecine katkıda bulunmayı hedefleyen 'Avrupa Birliği Sempozyumları'nın sonuncusu, 24-26 Kasım 2010 tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi Haliç Konferans Salonu'nda gerçekleşecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

‘Kültür Yönetişiminde Yeni Yaklaşımlar’ Sempozyumu Başlıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Kasım 2010
BİTİŞ TARİHİ: 26 Kasım 2010
YER: Kadir Has Üniversitesi Haliç Konferans Salonu
DÜZENLEYEN: İstanbul 2010 Avrupa Kültür Ajansı Dış İlişkiler Direktörlüğü
+ Ajandama Ekle

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından ilki 2008 yılında gerçekleştirilen 'Avrupa Birliği Sempozyumları’nda bu yıl, “Kültür Yönetişiminde Yeni Yaklaşımlar” masaya yatırılıyor.

İstanbul’un Avrupa Kültür Başkentliliği sürecinde oluşturduğu ve oluşturacağı kalıcı kültür politikalarına temel sağlamayı ve Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne giriş sürecine katkıda bulunmayı hedefleyen sempozyum dizisinin sonuncusu, 24-26 Kasım 2010 tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi Haliç Konferans Salonu'nda gerçekleşecek.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Dış İlişkiler Direktörlüğü çatısı altında, Avrupa Birliği ülkelerinin gündeminin önde gelen konularından kültürü Avrupa genelinde ele alan ‘Avrupa Birliği Sempozyumları’ kapsamında; 2008 yılında ‘Avrupa Kültürü Nedir?’ ve 2009 yılında ‘Avrupa ve Türkiye’de Kültür Politikaları’ konuları tartışmaya açılmıştı.Bu yıl ise ‘Kültür Yönetişiminde Yeni Yaklaşımlar’ başlığı altında, yaratıcı endüstriler ve yaratıcı kentler kavramlarının işlerlik kazanabilmesi doğrultusunda vazgeçilmez bir gereksinim olan ‘kültür yönetişimi’ kavramı, Avrupa’nın ve Türkiye’nin önde gelen kuramcıları, kültür ve eğitim kurumlarının yöneticileri ve uzmanları tarafından masaya yatırılıyor. 

24 Kasım Çarşamba günü başlayacak olan “Kültür Yönetişiminde Yeni Yaklaşımlar” Sempozyumu, üç gün boyunca 10.30 – 17.30 saatleri arasında Kadir Has Üniversitesi Haliç Konferans Salonu’nda gerçekleşecek ve oturumları izlemek isteyen herkese açık olacak.

Sempozyuma Türkiye, Fransa, İngiltere, İsveç, Almanya, Fransa, Avusturya, Hollanda, Malta, Romanya, Danimarka, Finlandiya ve Slovenya’dan katılan uzmanlar geleceğin dünyasını biçimlendirecek öneriler getirerek; Türkiye ve Avrupa’daki mevcut kültür politikalarını küreselleşen dünyanın yeni koşullarında yeniden değerlendirecekler.

2008 yılından bu yana düzenlenen her üç sempozyumun bildirilerinin ve tartışmalarının, İngilizce-Türkçe olarak iki dilde basılacak kitapta toplanacağı belirtiliyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/kultur-yonetisiminde-yeni-yaklasimlar-sempozyumu-basliyor_83872.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!