Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Metropol ve Mimarlık: LONDRA

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin mimari tasarım yüksek lisans programı Bilgi-Mimarlık ve VitrA'nın işbirliğiyle santralistanbul'da "VitrA ile Mimari Keşif: LONDRA / Metropol ve Mimarlık" başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor.

yapi.com.tr

Sergiler

Metropol ve Mimarlık: LONDRA
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 13 Ekim 2009 19:00
BİTİŞ TARİHİ: 15 Kasım 2009
YER: santralistanbul 1 No'lu Galeri, Silahtarağa, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: A&B İletişim / Duygu İşeri T: (212) 233 22 38
+ Ajandama Ekle

Sergi; programın akademik kadrosu, atölye yöneticileri ve öğrencilerinin, VitrA’nın desteğiyle Londra’ya yaptığı keşif gezisi sırasında, Mimar ve Fotoğraf Sanatçısı Cemal Emden’in objektifine takılan görüntülerden oluşuyor. Prof. Dr. İhsan Bilgin’in küratörlüğünü üstlendiği ve 15 Kasım’a kadar açık kalacak sergide, ilk dünya metropolü Londra, “Mülkiyet”, “Altyapı”, “Kurumlar” ve “Şahsiyetler” olmak üzere dört ana başlıkta ele alınıyor.

VitrA’nın, geleceğin mimarlarının eğitimine katkıda bulunmak, çağdaş bilgilerle donatılmalarına zemin hazırlamak amacıyla destek verdiği gezi, Bilgi-Mimarlık’ın zorunlu derslerinden “Dünya Kentleri” kapsamında gerçekleştirildi. Londra’ya düzenlenen mimari keşif gezisinin akademik liderliğini, Bartlett School’dan Prof. Dr. Michael Edwards ile Ren-Vestfalya TU’dan Prof. Dr. Gerhard Fehl üstlendi. Geziye, Bilgi-Mimarlık atölye yöneticileri Nevzat Sayın, Han Tümertekin, Murat Tabanlıoğlu, Can Çinici, Mehmet Kütükçüoğlu; akademisyenler Prof. Dr. İhsan Bilgin, Prof. Dr. Sibel Bozdoğan, Doç. Dr. Tansel Korkmaz ve 26 yüksek lisans öğrencisi katıldı.İhsan Bilgin, Can Çinici. Murat Güvenç, Tansel Korkmaz ve Nevzat Sayın'ın katılımıyla 17.30'da başlayacak olan panelin ardından sergi ziyarete açılacak.

VitrA ile Mimari Keşif
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin “VitrA ile Mimari Keşif” projesi, iki kurumun yenilikçi bakış açılarının ortak bir ürünü... “ARCH 592: Dünya Kentleri” adını taşıyan ders, Türkiye’deki bağımsız ilk mimarlık yüksek lisans okulu olma özelliğini taşıyan Bilgi-Mimarlık’ın zorunlu dersleri arasında yer alıyor. “Dünya Kentleri” mimarisinin irdelendiği ders, 2006 yılında VitrA’nın desteğiyle gerçek bir keşfe dönüştü. VitrA, geleceğin mimarlarının eğitimine katkıda bulunmak ve çağdaş bilgilerle donatılmalarına zemin hazırlamak amacıyla, ARCH 592’nin gerçek hayatla buluşmasına katkıda bulundu. Bilgi-Mimarlık öğrencileri, 2006 yılında Avrupa modernleşmesinin öncülerinden Viyana’yı, 2007’de dünyanın en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Chicago’yu mimari açıdan keşfetme olanağını buldu. VitrA ile Mimari Keşif, 2008’de Londra, 2009’da ise Amsterdam’la devam etti, 2008 yılında santralistanbul’da açılan “Viyana-Chicago” sergisi aracılığıyla izleyicilerle buluştu.

Fotoğraflarını Cemal Emden'in çektiği, küratörlüğünü ise İhsan Bilgin'in üstlendiği sergi pazartesi günleri hariç hergün, 10:00-20:00 saatleri arasında izlenebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/metropol-ve-mimarlik-londra_72407.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!