Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Mimar Yılmaz Zenger Sergisiyle Anılar Canlanıyor

Mimar Yılmaz Zenger,1959-1960 yılları arasında çektiği siyah - beyaz fotoğrafları, masalımsı bir dünyaya taşıyarak sanatseverlerin ilgisine sunuyor

yapitr/Murat UYMUŞLAR

Sergiler

Mimar Yılmaz Zenger Sergisiyle Anılar Canlanıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Eylül 2004
BİTİŞ TARİHİ: 25 Eylül 2004
+ Ajandama Ekle

b>Mimar Yılmaz Zenger,1959-1960 yılları arasında çektiği siyah - beyaz fotoğrafları, masalımsı bir dünyaya taşıyarak sanatseverlerin ilgisine sunuyor.

Yapı-Endüstri Merkezi sergi holünde 06-25 Eylül 2004 tarihleri arasında gerçekleşecek olan "Anıları Canlandırmak ve Anları Renklendirmek" sergisi, Mimar Yılmaz Zenger'in 45 yıl önce objektifine takılan fotoğrafları, elektronik tuvale taşımasından oluşuyor.

Mimar Yılmaz Zenger, 1959-1960 yılları arasında Eyüp Sultan semtinde çektiği, siyah - beyaz fotoğrafları bugün yeniden oluşturarak, o dönemin izlerini bu sergiyle günümüze taşıyor.
Sanatçı geçmişin izlerini yeniden oluşturarak, onları kendi hayal dünyasında, aslına olabildiğince uygun göndermeler yaparak kurgulamayı, renklendirmeyi ve masalımsı bir dünyaya taşımayı deneyerek, kendi deyimiyle "anı renklendiriyor".

Mimar ve Endüstri tasarımcısı olan Yılmaz Zenger 1958 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı üniversitede asistan olarak da çalışan Mimar Yılmaz Zenger, Unicef gibi uluslararası şirketlerde danışmanlık görevi yaptı. Çeşitli araştırmalarda da görev alan sanatçı, gerçekleştirdiği Newyork Galeri X'de heykel sergisi, Boston Science Center Nutrition sergi projesi, Jersey City Art Center heykel ve mobilya sergisi ve Niagara Aerospace Museum Projesi gibi proje ve sergilerle, uluslararası alanda da adından söz ettirdi.

Daha önce pek çok sanatçının çalışmalarının sergilendiği Yapı-Endüstri Merkezi'nde, sanatseverler önümüzdeki günlerde de ünlü sanatçıların eserleri ile buluşma imkanı bulabilecek.

Yılmaz Zenger' in biyografisine haber ekinden ulaşabilirsiniz.

Adres:
Yapı-Endüstri Merkezi Sergi Holü
Cumhuriyet Caddesi No:329
Harbiye (Askeri Müze Karşısı)
Tel: 0 212 219 39 39
Faks: 0 212 225 66 23

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/mimar-yilmaz-zenger-sergisiyle-anilar-canlaniyor_17099.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!