Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Mardin Koruma Güz Kampı
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

‘Minority Report’un Tasarımcısı Geliyor

‘Minority Report’ ve ‘Fight Club’ gibi filmlerin prodüksiyon tasarımcısı Alex McDowell, 2.Tasarım ve Sinema Konferansı dahilinde konuşma yapmak için bir günlüğüne Türkiye’ye geliyor.

NTV-MSNBC

Toplantılar

‘Minority Report’un Tasarımcısı Geliyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 7 Nisan 2005 16:30
BİTİŞ TARİHİ: 7 Nisan 2005
+ Ajandama Ekle

br/>
‘Minority Report’ ve ‘Fight Club’ gibi filmlerin prodüksiyon tasarımcısı Alex McDowell, 2.Tasarım ve Sinema Konferansı dahilinde konuşma yapmak için bir günlüğüne Türkiye’ye geliyor.

Alex McDowell, 7 Nisan 2005 Perşembe günü, İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla binası 127 No.’lu salonda saat 16.30’da ‘Progressive Film Design’ başlıklı önemli bir konuşma yapacak.

Pek çok tanınmış sinema filminin prodüksiyon tasarımcısı Alex McDowell, Tasarım ve Sinema konusundaki konferansa katılabilmek için 1 günlüğüne İstanbul’a geliyor.

ALEX MCDOWELL
Prodüksiyon tasarımcısı Alex McDowell (‘The Crow’, ‘Fight Club’, ‘Fear and Loathing in Las Vegas’, ‘Minority Report’, ‘The Terminal’, ve ‘Charlie and The Chocolate Factory’) dijital teknolojileri geleneksel tasarıma entegre ederek filmin görünümü üzerinde örneğine rastlanmamış bir kontrol oluşumuna izin veren özgün bir süreç yürütüyor.

McDowell’ın altında buluşan sanat departmanı, 2 ve 3 boyutlu konsept ve set tasarımı, mekan, obje, ışık, kamera, görsel efekt ve post-prodüksiyon bölümlerini biraraya getirerek yönetmenin hizmetine sunuyor ve filmin görsel tutarlılığını güçlendiriyor.

Steven Spielberg’in ‘The Terminal’ filmi için McDowell gerçek ölçülerinde bir havaalanı terminali inşa etti, şu ana kadar bir film için üretilen en büyük mimari iç mekanı oluşturdu ve Art Directors Guild of America tarafından En İyi Prodüksiyon Tasarımcısı Ödülü’nü aldı. Bu çalışmasının tam tersine, Tim Burton’ın vizyona henüz girmemiş olan ‘The Corpse Bride’ filmi için minyatür setler inşa etti.

2004 yılında McDowell, Tim Burton’ın diğer bir projesi olan Roald Dahl’ın ‘Charlie and the Chocolate Factory’ klasik çocuk hikayesinden uyarladığı aynı isimli filmin setlerini hazırladı. McDowell, koca bir şehrin, fabrikanın ve Burton’ın dehasının ürünü olan birçok fantastik ve garip mekanların inşa edildiği bu çalışmasını şu ana kadar hazırladığı en komplike ve etkileyici prodüksyon olduğunu söylüyor - ‘Charlie Bucket’ın zamansız ve mekansız dünyasında, uzay çağı’nın Rus Konstrüktivizmi ve James Bond ile buluşuyor ve İtalyan B filmi merceğinden anlatılıyor.

2005 yılında, yönetmen Anthony Minghella’nın yazıp yönettiği özgün drama ‘Breaking and Entering’ İngiltere’de çalışıyor.

McDowell, Borneo’da doğdu, İngiltere’de büyüdü ve Amerika’da yaşıyor. Londra Fine Art from Central School’dan mezun oldu. Kariyerine Londra punk müzikleri için grafik tasarımları yaparak başladı. Tesadüfler sayesinde kendini Los Angeles’ta buldu ve reklam ve ardından filmler için prodüksiyon tasarımı yapmaya başladı.

McDowell tasarımcı, yönetmen, bilimadamı ve mühendislerin bağlı olduğu Matter Art and Science adlı kuruluşun kurucusu ve üyesi.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/minority-reportun-tasarimcisi-geliyor_25220.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!