Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Nazif Topçuoğlu "Okuyanlar" Galeri Nev' de...

Ankara Galeri Nev, Ekim ayının ilk günlerinde açılan yeni sezona Nazif Topçuoğlu'nun kişisel sergisi ile devam ediyor. 5 Kasım Cuma günü açı

yapitr/Murat UYMUŞLAR

Sergiler

Nazif Topçuoğlu "Okuyanlar" Galeri Nev' de...
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Kasım 2004
BİTİŞ TARİHİ: 1 Aralık 2004
+ Ajandama Ekle

b>Ankara Galeri Nev, Ekim ayının ilk günlerinde açılan yeni sezona Nazif Topçuoğlu'nun kişisel sergisi ile devam ediyor.

5 Kasım Cuma günü açılan sergi, sanatçının 2002 yılından bu yana üzerinde çalıştığı "Okuyanlar" dizisinin son örneklerinden oluşuyor. Sınırlı sayıda çoğaltılmış fotoğrafların büyük ve küçük boy baskılarının bir arada izlenebileceği sergide, aynı zamanda, sanatçının kimi eserlerinin son baskıları da satışa sunuluyor.

İşlerine, Amerika'da yayımlanan ve sanat yorumunda fotoğrafın kullanımını ilk kez geniş bir biçimde araştıran "Art and Photography" kitabında yer verilen Nazif Topçuoğlu'nun, okumayı genç kızlar için bir tür "bilinçlenme metaforu" olarak ele aldığı son dönem fotoğraflarından derlenen Galeri Nev'deki sergi, 1 Aralık'a kadar izlenebilecek.

Eserleri son olarak Uluslararası Atina Fuarı'nda izlenen Nazif Topçuoğlu, 2003'de düzenlenen 50. Venedik Bienali'nde Türkiye'yi temsil eden beş sanatçıdan biri oldu. Geçtiğimiz yıllarda aralarında Almanya, Hollanda ve Danimarka'nın bulunduğu çeşitli merkezlerde fotoğrafları sergilenen Topçuoğlu, İstanbul'daki başlıca üniversitelerde ders verdi. Ayrıca, Topçuoğlu'nun eserleri yurtiçi ve yurtdışındaki pek çok önemli koleksiyonda yer aldı.

Fotoğrafçılık yüksek lisans derecesini Chicago'da bulunan Institute of Design'dan alan sanatçı, aynı zamanda fotoğraf eleştirisi, fotoğrafçılık tarihi ve fotoğraf koleksiyonerliğinin ivmelenen izleği üzerine makalelerini derlediği iki kitap yayımladı. Nazif Topçuoğlu yazılarına Geniş Açı dergisinde düzenli olarak devam ediyor ve önümüzdeki yıl başında piyasada olacak üçüncü kitabı üzerinde çalışıyor.

Galeri Nev-Ankara
Gezegen Sokak 5 06700
GOP/Ankara
T: 312.437 93 90
F: 312.436 39 47


http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/nazif-topcuoglu-okuyanlar-galeri-nev-de-_19294.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!