Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Osmanlı Dönemi Musevi Kostümleri Sergisi

Osmanlı döneminde Musevi vatandaşların giydikleri kostümlerden oluşan orijinal bir sergi bu ay sonunda New York’ta açılıyor. ‘Türkiye’deki

NTV-MSNBC

Toplantılar

Osmanlı Dönemi Musevi Kostümleri Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 31 Mart 2004
BİTİŞ TARİHİ: 7 Mayıs 2004
+ Ajandama Ekle

b>Osmanlı döneminde Musevi vatandaşların giydikleri kostümlerden oluşan orijinal bir sergi bu ay sonunda New York’ta açılıyor.

‘Türkiye’deki Museviler: Çağlar boyu birlikte yaşam’ konulu sergi New York’taki 16. Sokak üzerinde, 5.Cadde ve 6.Cadde arasında bulunan Musevi Tarihi Merkezi’nde düzenleniyor.

Açılışa, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Ömer Önhon, Stanford Üniversitesi Musevi Etüdleri profesörü tarihçi Aaron Rodrigue ve New York Musevi Müzesi yöneticisi Vivian B.Mann’ın da katılacakları öğrenildi.
MİNYATÜR KOLEKSİYONCUSU
“1980’li yılların başından bu yana Osmanlı İmparatorluğu sınırları içersinde yaşayan Musevilerle ilgili kitap ve eski kartpostalları biriktirdiğini” ifade eden serginin düzenleyicisi Silvyo Ovadya, “bunlara Eyüp’teki elişi pazarlarından birinde bulduğu Osmanlı Musevileri’ne ait minyatürlerin eklenmesiyle, koleksiyonunun zenginleştiğini” söyledi.
Profesör Aaron Rodrigue’nin ise ‘Museviler ve Müslümanlar’ adlı eseri dahil çok sayıda kitabı bulunuyor. Bu kitapların bazıları, yabancı dillere de çevrildi.
Vivian Mann ise Ortaçağ İspanyası’nda yaşayan Museviler ve Müslümanlarla ilgili olarak hazırladığı sergi ve kataloglarla tanınıyor.
Amerikan Sefaradi Federasyonu ile Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu’nca ortaklaşa düzenlenen ve Türk Dışişleri Bakanlığı ile Musevi Assael Vakfı’nın destek verdiği sergi 31 Mart - 7 Mayıs 2004 tarihleri arasında gezilebilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/osmanli-donemi-musevi-kostumleri-sergisi_9669.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!