Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Ankara Projeleri Sergisi
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Felaket 'An'ından Hemen Önce

Özkaya İmzalı Pastacı Yamağı Bern’de

Özkaya İmzalı Pastacı Yamağı Bern’de

yapi.com.tr

Sergiler

Özkaya İmzalı Pastacı Yamağı Bern’de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Ağustos 2006
BİTİŞ TARİHİ: 8 Ekim 2006
YER: Kunsthalle, Bern/ İsviçre
DÜZENLEYEN: Kunsthalle- Bern
+ Ajandama Ekle

anatçı Serkan Özkaya yeni heykel çalışması olan Pastacı Yamağı’nı İsviçre’nin başkenti Bern’de 'İçini Boşaltmak' isimli sergide günışığına çıkarıyor. 18 Ağustos ile 8 Ekim tarihleri arasında açık olacak serginin küratörü ise Philippe Pirotte. Sanatçının, elindeki yumurtaları döken, çocuk yaşta bir pastacı yamağını canlandıran heykeli, Eylül ayında da İstanbul’da Galerist’te izleyicinin karşısına çıkacak.

Sergide ayrıca sanatçının Birleşmiş Milletler ile gerçekleştirdiği, tüm dünyada aynı anda ucuza içki içilmesini önerdiği Evrensel Happy Hour mektuplaşmaları ve Bak! Uçak Geçiyor isimli çalışmaları da bulunuyor.

Serkan Özkaya, Eylül ayında Şanghay Bienali eşzamanlı projelerinden biri olan Avrupa Pavyonu’nda yeni yapıtı “Bana Onun Kellesini Getirin!” adlı çalışması ile yeralacak; aynı zamanda 14 Eylül’de İstanbul’da Galerist’te, “Kendine Geldiğinde, Canavar Hala Mağaranın Önündeydi” isimli kişisel bir sergi açacak. Galerist’teki ve geçtiğimiz ay Berlin’de Künstlerhaus Bethanien’de sergileri kapsamında, Amerikalı düşünür Willoughby Sharp ile bir söyleşi gerçekleştiren Özkaya, bu söyleşiyi de 'Hayatta Hiç Doğru Bir Şey Yaptın mı?' başlığıyla kitaplaştırıyor.

Özkaya, bu yılın Mart ayında Halil Altındere ile birlikte güncel sanata ve kurumlarına alışılmışın dışında bir bakışı ortaya koyan “Hayır, hayır, olmuyor, yapamıyorum!” isimli söyleşilerini kitaplaştırmıştı. Kitapta ikili, sanatta konformizm, ihanet, eğitim, taraf tutma, kurumlar ve güncel sanat sergileri gibi konulara da değiniyor.

Serkan Özkaya’nın yapıtları Türkiye, Avrupa ve A.B.D’nin bir çok şehrinde sergilendi. Sanat üzerine yazılarını kitaplaştırdı. Uluslararası dergi ve yayınlarda üzerine yazılar yeraldı.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ozkaya-imzali-pastaci-yamagi-bernde_47528.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!