Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Pera Müzesi’nde 3 Yeni ve Görkemli Sergi

Ali Emiri Efendi ve Dünyası, Chermayeff & Geismar, Ivan Chermayef / Pera Müzesi

yapi.com.tr

Sergiler

Pera Müzesi’nde 3 Yeni ve Görkemli Sergi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Ocak 2007
BİTİŞ TARİHİ: 25 Mart 2007
YER: Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi
DÜZENLEYEN: Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi
DİĞER BİLGİLER: İpet Altınay T: (212) 211 41 00 C: (532) 234 28 76 E: ipet@plan-pr.com Birgül Şener T: (212) 211 41 00 C: (532) 657 78 94 E: birgul@plan-pr.com
+ Ajandama Ekle

b>Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, üç görkemli sergi ile kentin kültür sanat gündemini hareketlendiriyor. Müze, ilk Türk dili sözlüğü olan ve 11. yüzyılda Kaşgarlı Mahmut tarafından yazılmış efsane kitap Divanu Lugati’t-Türk’ün günümüze ulaşan tek nüshasının da aralarında bulunduğu “Millet Yazma Eser Kütüphanesi’nden Bir Seçme; Ali Emiri Efendi ve Dünyası, Fermanlar, Beratlar, Hatlar, Kitaplar” ile grafik tasarımın dünyaca ünlü iki büyük ustası Ivan Chermayeff ve Tom Geismar’ın aralarında Mobil, Xerox, Pan American, Koç Holding ve Pera Müzesi amblem ve logolarının da yer aldığı çalışmalarından oluşan “Chermayeff & Geismar: Son 50 Yılın Amblem, Logo ve Tasarımları" ve Ivan Chermayeff’in sanatsal çalışmalarından oluşan "Ivan Chermayeff: Kolajlar ve Küçük Heykeller” sergilerini İstanbullu sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Pera Müzesi’nin 4. katında sergilenecek Chermayeff & Geismar’ın Son 50 Yılın Amblem, Logo ve Tasarımları ile müzenin 5. katında sergilenecek Chermayeff’in Kolajlar ve Küçük Heykeller sergileri 25 Mart’a kadar açık kalacak. Pera Müzesi’nin 3. katında ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Sergi Salonunda gerçekleştirilecek Ali Emiri Efendi ve Dünyası sergisi ise daha uzun sürecek ve 1 Temmuz’a kadar ziyarete açık tutulacak.

23 Ocak Salı 19:00’da Pera Müzesi’nde gerçekleşecek Açılış Daveti’ne, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Ivan Chermayeff, Tom Geismar, reklam ve grafik tasarım dünyasının önde gelen isimleri ile sanatseverler katılacak.

Grafik tasarımın büyük ustaları Chermayeff ile Geismar’ın yapıtlarının ve Millet Kütüphanesi’nin kurucusu Ali Emiri Efendi’nin Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde büyük bir özveriyle toplayarak biraraya getirdiği ve günümüze ulaşmasını sağladığı nadir kitaplarla, çoğu ilk kez gün ışığına çıkacak fermanların, beratların ve hatların, ziyaretçilerde büyük ilgi uyandırması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/pera-muzesinde-3-yeni-ve-gorkemli-sergi_51063.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!