Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan
İLİŞKİLİ HABERLER

Renzo Piano'nun Yeni Binası...

Renzo Piano & Building Workshop Sergisi Mimarlık Müzesi’nde...

2004 Avrupa Kültür Başkenti Cenova'daki çeşitli etkinliklerden biri olan Renzo Piano & Building Workshop Sergisi, 31 Ekim 2004'e kadar Museo Luzzat

yapitr/Murat UYMUŞLAR

Sergiler

Renzo Piano & Building Workshop Sergisi Mimarlık Müzesi’nde...
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 23 Haziran 2004
BİTİŞ TARİHİ: 31 Ekim 2004
+ Ajandama Ekle

b>2004 Avrupa Kültür Başkenti Cenova'daki çeşitli etkinliklerden biri olan Renzo Piano & Building Workshop Sergisi, 31 Ekim 2004'e kadar Museo Luzzati'de sürecek. Sergi, Renzo Piano'nun Cenova'nın modern görünümüne önemli katkılarda bulunmuş bir mimar olması nedeniyle özellikle anlamlı.

Renzo Piano & Building Workshop Sergisi Cenova ve Paris'teki ünlü RPBW (Renzo Piano & Building Workshop) stüdyolarının atmosferini Rönesans üslubundaki Porta Siberia'da yeniden yaratmayı amaçlıyor. İzleyiciler; tasarımlar, fotoğraflar ve maketlerle donatılmış sergi mekânında Renzo Piano'nun dünyanın birçok yerinde geniş bir çeşitlilikte ürettiği mimari yapıtlarının niteliğini kavrıyorlar. "Atölye" fikri Piano için temel bir konsept ve O'nun planlama ve çalışma metodolojisine ilişkin kuramlarının dayanağını oluşturuyor. Aynı zamanda teknolojik yenilikle bilgiyi ve yüksek nitelikteki işçiliği harmanlamasını sağlıyor. Mekân ile ilişki, malzeme kullanımı, yapım teknikleri, doğal ve insanlı çevreye verilen önem, serginin dikkat çekici bir yönleri.


Yapıtlarında doğal ve insanlı çevreye, ekolojik teknolojiye gösterdiği özenle tanınan Piano'nun bu sergisi, kısa bir süre önce yaşama veda eden, Italia Nostra'nın eski başkanı, ünlü çevreci ve Piano'nun yakın dostu Mario Fazio'ya adanmış.

Renzo Piano & Building Workshop sergisinin 15 Mayıs 2004'teki açılış törenine mimarlık çevrelerinin önemli adları da katıldı. Açılış töreni ile, sergide yer alan yapıtlar ve Piano'nun Cenova'daki yapıtlarından bir bölümü Doğan Hasol tarafından Mimarlık Müzesi için fotoğraflandı.
Mimarlık Müzesi’nde, Galeri altında yer alan sergi; “Sergiden Görünümler”, Mimarın “Tamamlanmış ve Yapım Aşamasındaki Projeler”i ve “Tasarım aşamasındaki Projeler” başlıklarından oluşmaktadır.


Mimarlık Müzesi’nde ayrıca; Pullar ve Mimarlık ve Sedat Çetintaş’ın Çizgileriyle sergileri devam etmektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız:

"www.mimarlikmuzesi.org"

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/renzo-piano--building-workshop-sergisi-mimarlik-muzesinde-_13762.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!