Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

Resimde Doğaçlama

Hüseyin Ertunç Resim Sergisi

Cumhuriyet Gazetesi

Sergiler

Resimde Doğaçlama
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 19 Ocak 2006
BİTİŞ TARİHİ: 11 Şubat 2006
+ Ajandama Ekle

b>Hüseyin Ertunç kişisel resim sergisi, TEM Sanat Galerisi'nde 18 Ocak tarihinde açıldı. 11 Şubat'a dek sürecek olan sergide sanatçının tuval üzerine yağlıboya son dönem çalışmaları yer alıyor. ''Bugün yaptığım resmi dün yapamazdım, yarın da yapamam'' diyen Ertunç, hareketin ve dengenin insan yaşamındaki özgünlüğü yarattığını söylerken resimlerinde renk ve figür ilişkisini bu gerçeği vurgulayan biçimde kullanıyor.

Sanatçıya göre, bir resmin anlamı onun resmi olması, yapanın bir insan olduğu ve resmi görenin yaşamış oldukları şeklinde açıklanabilir. ''Resim yapmak hayatın anlamı değil, esas amaç olan insan olmanın bir aracıdır'' diyen Ertunç, herkesin sanatı ''daha bir insan olmak için'' yaşamına sokması gerektiğine inanıyor. Renk ve biçeminde hareketli, kimi zaman yalın, kimi zaman çok öğeli kompoziyonlar kuran sanatçının bu yolla ön plana çıkardığı anlayış özgürlük ve içtenlik olarak adlandırılabiliyor. Aynı zamanda müzik de yapan sanatçı, doğaçlama müzik ve resimde doğaçlamayı yaşamında birleştiriyor. Kendi deyimiyle 'doğaçlama' yaşıyor.

Sanatçı, resimlerinde ''içinde yaşadığımız dünyayı, insanı ve ilişkileri farklı katmanlarda irdelerken bilinenlere de kuşku ile yaklaştığını'' görsel bir dille sunuyor.

(0 212 247 08 99)

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/resimde-dogaclama_40406.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!