Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Şehir Masalları"

Moda tasarımcısı Zeynep Ökmen ve İlmisimya Fotoğraf’ın kurucularından Hasan Emre Dipşar’ın ortak projeleri olan Şehir Masalları Galeri Sevin’de sanatseverlerle buluşuyor. Masalları ironik ve modern bir bakış açısı ile ele alan sergide Ökmen’in şehir- masal ilişkisinden esinlenerek şehrin, zaman zaman grileşen hayatına renk getirmek için

yapi.com.tr

Sergiler

"Şehir Masalları"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 1 Haziran 2010
BİTİŞ TARİHİ: 8 Haziran 2010
YER: Galeri Selvin, Arnavutköy, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 263 74 81
+ Ajandama Ekle

Moda tasarımcısı  Zeynep Ökmen ve İlmisimya Fotoğraf’ın kurucularından Hasan Emre Dipşar’ın ortak projeleri olan Şehir Masalları Galeri Sevin’de sanatseverlerle buluşuyor. Masalları ironik ve modern bir bakış açısı ile ele alan sergide Ökmen’in şehir- masal ilişkisinden esinlenerek şehrin, zaman zaman grileşen hayatına renk getirmek için tasarladığı ilk koleksiyonundan parçalar yer alıyor.

Hasan Emre Dipşar’ın kareleri herşeyin daha da parlatıldığı, cilalandığı, abartıldığı günümüz moda fotoğrafı anlayışına sıradan, günlük, sade olanla meydan okuyor. İzleyici hep tanıdık mekanlarla, kanıksanmış olaylarla karşı karşıya bırakılıyor.

İçinde şehrin soğuk ve acımasız tarafına küçük bir eleştiri olsa da bunu esprili bir dille anlatan karelerde; ormandaki kurttan korkup şehre kaçmış fakat burada daha büyük bir tehlike olan şehir kurtları tarafından kovalanan Kırmızı başlıklı kız’dan, evsizin karton barınağında uyuyakalmış uyuyan güzele, kıraathanede pişpirik  oynayan Alice’e ve eskilerden hatırladığımız birçok masal’ın şehir hayatının içinde nasıl bir dönüşüm geçirdiğini görmek mümkün.

Sergi, Pazar ve Pazartesi günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında izlenebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/sehir-masallari_79652.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!