Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Siemens Sanat'ın Dördüncü Sergisi: "Stratejiler No.2: Mekan & Form"

Güncel ve sanatsal araştırmalar merkezi Siemens Sanat, dördüncü sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu. Yeni sergisiyle yine genç sanatç

yapitr/Murat UYMUŞLAR

Sergiler

Siemens Sanat'ın Dördüncü Sergisi: "Stratejiler No.2: Mekan & Form"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 15 Temmuz 2004
BİTİŞ TARİHİ: 2 Eylül 2004
+ Ajandama Ekle

b>Güncel ve sanatsal araştırmalar merkezi Siemens Sanat, dördüncü sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Yeni sergisiyle yine genç sanatçılara ve deneysel çalışmalara yer vermeyi sürdüren Siemens Sanat, klasik sanat alanlarına getirilen güncel yaklaşımları sunduğu "Stratejiler" serisine devam ediyor. "Stratejiler No.2: Mekan & Form" sergisi, heykel ve enstalasyonlardaki güncel yaklaşımları sanatseverlerle buluşturmayı amaçlıyor.

Bugünün sanat dünyasındaki gelişmeleri ve yeni vizyonları araştırmayı hedefleyen Stratejiler serisinin ikinci sergisi "Stratejiler No.2: Mekan & Form" dokuz genç sanatçıyı biraraya getiriyor. Sergi, farklı deneysel çalışmaların yanı sıra farklı kültürlerden sanatçıları da buluşturuyor. Sanatçılardan Antonia Marten Almanya'dan, İlhan Kaya da Erzurum'dan sergiye katılıyor.

Sergide heykel ve nesnelerin yanı sıra, özellikle Siemens Sanat'ın mimari bağlamı içinde yaratılan spesifik enstalasyonlar göze çarpıyor. "Stratejiler No.2: Mekan & Form", günümüzde "form"un yanı sıra "mekan"ın da sanat yaratımının başlıca etmenlerinden biri haline geldiğinin altını çiziyor. Sergide yer alan sanatçılar, sanat yaratımının sanatın üretildiği ve sergilendiği zaman ve mekana kaçınılmaz bir biçimde bağlı olduğunu ispat ediyorlar.

Marcus Graf'ın küratörlüğündeki "Stratejiler No.2: Mekan & Form"da, dokuz genç sanatçı günümüzde heykel ve enstalasyon nosyonunu çözümlüyerek geleceklerine işaret ediyorlar.

Hanife Eroğlu, Ceyhun Konak, Antonia Marten, Göknil Gümüş, Fatih Sungurtekin, Şeref Erol, Çiğdem Öz, İlhan Kaya ve Semra Yetik'in çalışmalarından oluşan, "Stratejiler No.2: Mekan & Form" sergisi, 15 Temmuz - 02 Eylül 2004 tarihleri arasında Fındıklı'daki Siemens Sanat'da izlenebilir.

SIEMENS SANAT: 0 212 334 11 04

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/siemens-sanatin-dorduncu-sergisi-stratejiler-no-2-mekan--form_14712.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!