Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Siemens’in Yeni Stratejisi An&Odak

Siemens Sanat, yeni sergisi ‘Stratejiler No.3: An & Odak’ı sanatseverlerin beğenisine sundu. Güncel ve sanatsal araştırmalar merkezi Siemen

NTV-MSNBC

Sergiler

Siemens’in Yeni Stratejisi An&Odak
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 11 Ekim 2004
BİTİŞ TARİHİ: 23 Kasım 2004
+ Ajandama Ekle

b>Siemens Sanat, yeni sergisi ‘Stratejiler No.3: An & Odak’ı sanatseverlerin beğenisine sundu.

Güncel ve sanatsal araştırmalar merkezi Siemens Sanat, yeni sergisi ‘Stratejiler No.3: An & Odak’ ile klasik sanat alanlarına getirilen güncel yaklaşımları sunduğu ‘Stratejiler’ serisini tamamlıyor. ‘Stratejiler No.3: An & Odak’ sergisiyle fotoğrafın farklı formları ve temalarıyla ilgilenen 11 sanatçının eserleri, sanatseverin beğenisine sunuldu.

Bugünün sanat dünyasındaki gelişmeleri ve yeni vizyonları araştırmayı hedefleyen ‘Stratejiler’ serisinin üçüncü sergisi ‘Stratejiler No.3: An & Odak’, fotoğraf sanatının, bilinenin yanısıra bilinmeyen kareleri yaratmaktaki gücünü gözler önüne sermeyi amaçlıyor.


GERÇEK VE HAYALGÜCÜNÜN BİRLİKTELİĞİ
Sergide gerçek ve hayal gücünün “sanat” adı altında yeni bir yapı oluşturduğu sanatsal süreç vurgulanıyor. Gözlemleyerek ve bilineni yeniden kurgulayarak sanatçı, çağdaş dünyanın “parçalanmış öz”ünü ortaya çıkarıyor.
‘Stratejiler No.3: An & Odak’ sergisi fotoğraf sanatının klasik ve çağdaş formlarını biraraya getirirken basit ve yüksek teknolojinin bir karışımını da ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor.

‘ALIŞILMIŞIN ÖTESİNDE’ SANAT ESERLERİ
Sergide, Pinhole, Lomo, 35 mm ve dijital kameralarla yaratılan eserlerin yanı sıra sanatçıların video, film, scanner ve bilgisayarlarla çalışarak yarattığı “alışılmışın ötesinde” sanat eserleri sergileniyor.

KÜRATÖR MARCUS GRAF
Marcus Graf’ın küratörlüğündeki ‘Stratejiler No.3: An & Odak’ta, 11 genç sanatçı, bilinmeyen karelerle bilinenleri tekrar yaratan fotoğraf sanatının gücünü göstererek, statükosunu analiz ediyorlar.
Söz konusu sanatçılardan, beşi bireysel çalışmalarıyla, altısı üçer kişiden oluşan iki grup olarak sergiye katılıyorlar.


SERGİ 23 KASIM’A KADAR SÜRECEK
Özlem Sulak, Emin Ansen Atilla, Aleks Buberoğlu, Mehdi Sabouni, Fatih Daşdemir, Serdar Acar, Hassan Al-Hakim, Torsten Scheid, Yonca Akçay, Gülengül Altıntaş ve Cem Yücel’in çalışmalarından oluşan, ‘Stratejiler No.3: An & Odak’ sergisi, 23 Kasım 2004’e kadar Fındıklı’daki Siemens Sanat’da izlenebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/siemensin-yeni-stratejisi-anodak_19116.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!