Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Su Yücel ile "Tılsım"lı Bir Yolculuk

Düşsel, sihirli bir yolculuk bu. Mekanını ben seçtim. Nereye gideceğimi bilemiyorum ama yolculuğun rotası benim elimde..." Ressam Su Yücel, resim yapa

Hürriyet

Sergiler

Su Yücel ile "Tılsım"lı Bir Yolculuk
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Kasım 2004
BİTİŞ TARİHİ: 10 Aralık 2004
+ Ajandama Ekle

üşsel, sihirli bir yolculuk bu. Mekanını ben seçtim. Nereye gideceğimi bilemiyorum ama yolculuğun rotası benim elimde..." Ressam Su Yücel, resim yaparken 'hissettiklerini' kendi atölyesinde açtığı bir sergi ile sanatseverlerle paylaşıyor. Sanatçının "Tılsım" başlıklı sergisi, 24 Kasım'dan itibaren İstiklal Caddesi'ndeki atölyesinde izlenebilecek.

Yücel, atölyesinde resim yaparken, bazen tablolarından gelip geçen bazen de konaklayan insanları, kendi dünyası ve hayallerini, mekanını kendisinin belirlediği bu "yolculukta" gözler önüne seriyor.

"Bereketli sofralar açıldı" diye anlatıyor Su Yücel "Çarşı, pazar kuruldu. Domatesin, karpuzun sesi çıkmaya başladı. Yoğurtçular çıngırak sesleriyle çıkageldiler. Ben, geçmiş ile bugüne yetişmeye çalıştıkça, avlular havalandı, adak ağaçları savrulmaya, yemeniler uçuşmaya, şalvarlar yürümeye, develer koşmaya başladı. Kimileri telaşla kırmızıya, kimileri mistik bir hevesle mora, kimileri de çingene pembesine kestiler... Renk gittim, çizgi gittim, ışık gittim, form gittim. Bu yolculukta sezgilerim, heyecanlarım, telaşlarım sevinçlerim beni hiç yalnız bırakmadı. Geçmişe gittikçe toprağa, toprağa gittikçe geçmişe vardım. Uzaklaştıkça yaklaştım, yaklaştıkça uzaklaştım."

Su Yücel'in 'resim ' yolculuğuna tanıklık etmek istiyorsanız 10 Aralık tadrihine kadar vaktiniz var.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/su-yucel-ile-tilsimli-bir-yolculuk_21010.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!