Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Sudan Bir Masal

Sanatçı Şehnaz Sayar “Sudan Bir Masal” diye isimlendirdiği sergisinde suyun masalını seramikleriyle görselleştiriyor.

yapi.com.tr

Sergiler

Sudan Bir Masal
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 21 Nisan 2005
BİTİŞ TARİHİ: 21 Mayıs 2005
+ Ajandama Ekle

b>Sanatçı Şehnaz Sayar “Sudan Bir Masal” diye isimlendirdiği sergisinde suyun masalını seramikleriyle görselleştiriyor.

1995 yılından bu yana “Toprak Boga”, “The Ego”, “İhlal” temalı sergileri ile izlediğimiz Sanatcı, bu kez dördüncü kişisel sergisiyle karşımızda. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi seramik ve Cam Bölümü’nden 1992 yılında lisans, 1995 yılında M.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini tamamlayan sanatçı, 1993-95 yılları arasında aynı enstitüde Araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1992 yılında Sn. Antoine Klisesi Seramik Sergisi, “Değişim, Bayrampaşa Belediye Parkında Bir Yapıt”, 1993 54. Devlet Resim Heykel Sergisi, 1996 yılında “ Yurt- Yersizyurtsuzlaşma” Genç Etkinlik ll UPSD,TÜYAP, BM Çağdaş sana Merkezi’nde “Bir Sofra”, 1997 yılında 18. Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergisi ve Fas/ Rabat da düzenlenen “ART and Dialogue” Akdeniz ve Arap Ülkeleri Sanat Etkinliğinin yanı sıra 1998, 1999 yıllarında Eczacıbaşı, VitrA Seramik Sanat Atölyesi tarfından düzenlenen sergiler sanatçının katıldığı etkinliklerden bazıları.


Bodrum’da Suyu Tükenmiş Bir Sarnıç...
Şehnaz Sayar’ın 2004 yılında kendi atölyesinde yetiştirdiği öğrencileri ile birlikte, Bodrum’da açtıkları sergi “ Sudan bir masal”ın başlangış noktası oldu. Suyu tükendikten sonra sanat galerisine dönüştürülen bu sarnıca, bir avuç da olsa su götürmek düşüncesi ile tasarladığı yapıtı Sanatçının bugün Tolga Eti Sanatevi’nde sergilediği masalın çıkış noktasını oluşturdu. 21 Nisan 2005, Cuma akşamı açılacak “Sudan Bir Masal”sergisi bir ay boyunca izleyicinin beğenisine sunuluyor. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Türk Seramik Derneği üyesi olan sanatçı deneyimlerini kendi atölyesinde öğrencileri ile paylaşıyor. Şehnaz Sayar bu sergide yer alan yapıtlarını Eczacıbaşı, VitrA Seramik Sanat Atölyesi’nde gerçekleştirdi.

Tolga Eti Sanatevi...
20 yaşında trafik kazasında kaybettiğimiz Tolga Eti'nin anısını yaşatmak amacıyla kurulmuş sanatevi,1997 yılından itibaren sanat, kültür ve eğitim hizmetlerini sürdürüyor. Düzenlenen sergilerin yanısıra sohpet toplantıları, atölye çalışmalarının da yapıldığı Tolga Eti Sanatevi Pazar Pazartesi hariç hergün 11.00-19.00 saatleri arası açıktır.

TOLGA ETİ SANATEVİ
Bağdat cad. Yeni köşk Apt. No:199 B Blok
Daire:2 Selamiçeşme-İstanbul
Tel: +90 0216 368 26 79
Fax:+90 0216 478 21 57
www.tolgaetigaleri.com
tolgaeti@tolgaetigaleri.com

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/sudan-bir-masal_25694.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!