Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Taşın Gözü - Mardin Sergisi YEM'de

Yapı-Endüstri Merkezi Sergi Holü, fotoğraf sanatçısı Sami Solmaz’ın Mardin fotoğraflarından oluşan TAŞIN GÖZÜ - MARDİN sergisini ağırlıyor. 21

yapi.com.tr

Sergiler

Taşın Gözü - Mardin Sergisi YEM'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 21 Mart 2005
BİTİŞ TARİHİ: 16 Nisan 2005
+ Ajandama Ekle

apı-Endüstri Merkezi Sergi Holü, fotoğraf sanatçısı Sami Solmaz’ın Mardin fotoğraflarından oluşan TAŞIN GÖZÜ - MARDİN sergisini ağırlıyor. 21 Mart–16 Nisan tarihleri arasında dolaşıma açık olacak sergide Mardin’in şiirsel kent dokusu gözler önüne serilecek.

Mardin’in gece görüntüsünü iri bir göze benzeten sanatçı, şehri kendini korumaya çalışan bir kartal olarak değerlendiriyor. Mardin’in ilk kurulduğunda da bu korunma amacıyla yüksek bir tepe üzerine konumlandırıldığını belirten Solmaz, bütün Suriye ovasına hâkim konumdaki Mardin’in mimarisinin her zaman konuklarını büyülediğini belirtiyor. Tarih boyunca içinde birçok uygarlık taşımış olan Mardin’in bu büyüleyici atmosferini yansıtan resimleri izleyebileceğiniz sergi pazartesi-cumartesi arası saat 10.00’da 18.00’e dek gezilebilir.Fotoğraf sanatçısı Sami Solmaz 1963 Diyarbakır doğumludur. 1984 yılından bu yana fotoğraf ile yaşamını sürdüren sanatçı uzun yıllardır reklam fotoğrafçılığı ve gazetecilik yapmaktadır. Ateşe Tapmayanlar "Zerdüştiler" adlı kitabı 2004 yılında yayınlan Sami Solmaz’ın, fotoğraf çalışmalarının yanı sıra belgesel film çalışmaları de bulunmaktadır.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/tasin-gozu---mardin-sergisi-yemde_23828.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!