Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Tehdit" Belgeseli Osmanlı Bankası Müzesi Sineması'nda

'Tehdit' Belgeseli Gösterimi

yapi.com.tr

Diğer

"Tehdit" Belgeseli Osmanlı Bankası Müzesi Sineması'nda
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 23 Şubat 2006 19:00
BİTİŞ TARİHİ: 23 Şubat 2006
+ Ajandama Ekle

b>Osmanlı Bankası Müzesi Sineması'nda "Doğal-Kentsel Çevre / Mimari Doku" teması altında, 23 Şubat Perşembe günü, saat 19:00'da 'Tehdit' adlı İsveç yapımı belgesel gösterilecek. Yönetmenliğini Stefan Jarl'ın üstlendiği belgeselin ardından, Greenpeace Akdeniz Ofisi Yönetim Kurulu Üyesi Melda Keskin "Biz, Madene İndirdiğiniz Kanaryalar" başlıklı bir söyleşi gerçekleştirecek.

Belgesel, Çernobil nükleer felaketinden birkaç hafta sonra, Avrupa'da radyasyondan en çok etkilenen yer olan Lappland'da geçiyor. "Tehdit", burada yaşayan Sami halkının sularının, topraklarının ve hayvanlarının zehirlenmiş olmasını değil, doğayla iç içe yaşamayı seçen halkın yaşam haklarına ve yaşam biçimlerine yapılan saldırıyı ve henüz "dokunulmamış" olan her şeyi ifade ediyor.

Filmin Künyesi
Film Gösterimi: Tehdit
Yönetmen: Stefan Jarl / 1987
Süre: 72'

Melda Keskin
1962 yılında doğdu. Robert Kolej'in ardından, İTÜ Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi (1984). Yüksek lisansını aynı üniversitede Mimarlık Tarihi Bölümü'nde (1989) tamamladı. 2005 Haziran ayında, Alternative Medicine College of Canada (AMCC) Doğal Sağlık Uzmanlığı uzaktan öğrenim programına kabul edildi. 1987 – 1992 yılları arasında; Giz Proje ve Işık İnşaat mimarlık bürolarında çalıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği Lisansı alarak Anadolu'da ve İstanbul'da ingilizce rehberlik yaptı. Çeşitli dergi ve kitap çevirileri yaptı. Mimarlar Odası Dış İlişkiler Komisyonu'nda çevreyle ilgili gönüllü çalışmalar yürüttü. Kağıdın geri dönüşümüyle ilgili pilot çalışmaya katıldı. Nükleer Karşıtı Platform ve Ekolojik Eylem Grubu'nda çalıştı.

1992 – 2004 yılları arasında uluslararası çevre kuruluşu Greenpeace'te çalışmalar yaptı. 1994-2002 arasında Greenpeace Kampanya Sorumlusu olarak nükleer enerji, fosil yakıtlar, iklim değişikliği ve yenilenebilir enerjiler konusunda kampanyalarda görev aldı. 2003'te Greenpeace'in enerji ve savaş karşıtı çalışmalarına destek verdi. 2003 Ekim - 2004 Nisan'da Greenpeace Enerji Kampanyası Koordinatörlüğü ve 2005 Ağustos-Eylül'de Barışçıl Enerji Turu Medya ve İletişim Sorumlusu olarak çalıştı. Ekim 2005'te Greenpeace Akdeniz Ofisi Yönetim Kurulu yetkili üyeliğine seçilen Keskin, halen İngilizce'den Türkçe'ye çeviri yapıyor ve Açık Radyo'da 8 yıldır Yeşilin Rengi adlı programı hazırlayıp sunuyor.

Osmanlı Bankası Müzesi Sineması'nın Belgesel Sinemacılar Birliği danışmanlığında hazırlanan programı, her hafta farklı bir temayı içeren filmler ve ardından yapılan söyleşilerden oluşuyor. Seanslar, (0212) 334 22 70 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılarak ücretsiz izlenebiliyor.

Osmanlı Bankası Müzesi
Bankalar (Voyvoda) Caddesi
No:35/37 Karaköy
Tel: (212) 334 22 70

www.obmuze.com

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/tehdit-belgeseli-osmanli-bankasi-muzesi-sinemasinda_41709.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!