Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Toprak Sanat Galerisi'nde "Aşk-ı Cana" Sergisi

"Aşk-ı Cana" Sergisi / Toprak Sanat Galerisi

yapi.com.tr
1

Sergiler

Toprak Sanat Galerisi'nde "Aşk-ı Cana" Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Şubat 2007
BİTİŞ TARİHİ: 3 Mart 2007
YER: Toprak Sanat Galerisi, Beşiktaş, İstanbul
DÜZENLEYEN: Toprak Sanat Galerisi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 326 35 80 F: (212) 236 86 40 E: topraksanatgalerisi@toprak.com.tr
+ Ajandama Ekle

b>Toprak Sanat Galerisi Canan Berber'in "Aşk-ı Cana" adlı sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla "aşk" temalı özel çalışmalarına da yer verecek olan sanatçı, resimlerinde Hitit gelinleri, elma, nar ve balıklarının yanı sıra önceden konu aldığı 'zamansız yaratıkları' ve 'evkulekaleleri' ile içinde fantastik ögeler kullanıyor. Özellikle yakın bir geçmişte UNICEF Dünya Mirası Listesi'ne eklenerek koruma altına alınmış olan Hattusa bölgesindeki muazzam Hitit Uygarlığı'nın tarihe işlemiş güçlü kadınlarını; gelinleri, kraliçeleri ve tanrıçalarını kendine özgü yenilikçi bir yorumla ve farklı tarzlarda resimlemesi eserlerine cazibe ve özellikler katıyor. 2007 yılının dünyada MevlanaYılı olması nedeniyle sanatçı yıl boyunca yapacağı sergilere Aşk-ı Cana ismini veriyor ve Mevlevi semazenlerini de betimliyor.

Canan Berber
1967 yılında Merzifon'da doğdu. Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, lisan ve sanat üzerine eğitim için Londra'ya gitti. 1993 ve 1997 yılları içinde Londra'da yaşadı. Holborn College'de lisan, London City Lit Institute'de sanat ve tasarım atölyelerinde ders aldı. Istanbul'a dönüşünde desen, renk ve seramik üzerine çalışmalar yapan artist atölyelerinde bulundu. Özel bir stile sahip olan Canan Berber, farklı teknikler kullanarak ayna, cam, kağıt, taş, boncuk, metal gibi materyalleri karıştırarak tuval üzerine yağlı boya ve akrilikle resimler yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/toprak-sanat-galerisinde-ask-i-cana-sergisi_50692.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • canan berberin resimlerine bayılıyorum bursadaki serginden bir tablo almak istedim olmadı yeni resimler de harika kendimi bakmaktan alamıyorum bir tane de olsa sahip olmam gerek diye düşünüyorum sizi tekrar bursada yeni serginizle görelim, sevgilerimle YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!