Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu Toplantıları

Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu (UFTP), 28-29 Kasım 2011 tarihinde İstanbul Sanayi Odası'nın Odakule Konferans Salonu'nda özel bir etkinlik gerçekleştirecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu Toplantıları
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 Kasım 2011 08:15
BİTİŞ TARİHİ: 29 Kasım 2011 20:30
YER: İstanbul Sanayi Odası Odakule Konferans Salonu, Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: Turkish PV Technology Platform (UFTP) tarafından, Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü liderliğinde, TUBİTAK'ın desteğiyle
DİĞER BİLGİLER: E: info@uftp.org.tr
+ Ajandama Ekle

Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu (UFTP), 28-29 Kasım 2011 tarihinde İstanbul Sanayi Odası'nın Odakule Konferans Salonu'nda özel bir etkinlik gerçekleştirecek.

Etkinliğin birinci gününde, kristal silisyum temelli fotovoltaik teknolojilerinin tüm üretim zincirlerinin (silikon-dilim-hücre ve modül üretimi) ekonomik ve teknik üretim potansiyelleri ve yöntemleri irdelenecek. Etkinliğin sponsorları olan SOLARTURK, SCHMID ve BOSCH kuruluşlarının, Almanya'dan gelecek olan uzman konuşmacılarının katılımıyla birinci gün programı gerçekleştirilecek. Bu programın açılışında SOLARBUZZ uzman analisti Dr. Finlay Colville anahtar konuşmacı olacak. Ayrıca seminerin değerlendirileceği panelde TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve komisyon üyesi milletvekilleri konuşmacı olarak yer alacak.

İkinci gün programı ise dünya’da güneş enerjisi çalışmalarında özgün bir yere sahip olan Almanya menşeili Fraunhofer Güneş Enerjisi Enstitüsü (ISE)'nün FV Güç Sistemleri Kalite Değerlendirilmesi Bölümü Başkanı ve ayrıca bu birimden 3 uzmanın katılımıyla gerçekleştirilecek. İkinci günün programında ayrıca, FV güç sistemlerinin gerçek saha çalışması değerlendirilecek, FV güç sistemlerinin kalite değerlendirmesi, enerji üretimleri, güç sistemi ve modül bileşenlerinin testi, sistem başarımı izleme ve bakımı, farklı FV teknolojilerinin uzun dönemli saha izlemesi konularına yer verilecek.

İkinci günün sonunda İstanbul Teknik Üniversitesi'nin Maçka Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilecek olan Kokteyl'de ayrıca tüm katılımcıların buluşması planlanıyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Katılım formunu (ekinde ödeme dekontu ile birlikte), ilgili mail adresine göndermeniz gerekmektedir. Katılım formu için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ulusal-fotovoltaik-teknoloji-platformu-toplantilari_89852.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!