Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Vedat Ozan’dan Beklenen ‘Pat!’lama

İFSAK 20. İstanbul Fotoğraf Günleri kapsamında açılacak olan Vedat Ozan sergisi ‘Pat!’ 4-19 Kasım 2004 tarihleri arasında Fotoğrafevi’nde görülebil

NTV-MSNBC

Sergiler

Vedat Ozan’dan Beklenen ‘Pat!’lama
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 Kasım 2004
BİTİŞ TARİHİ: 19 Kasım 2004
+ Ajandama Ekle

b>İFSAK 20. İstanbul Fotoğraf Günleri kapsamında açılacak olan Vedat Ozan sergisi ‘Pat!’ 4-19 Kasım 2004 tarihleri arasında Fotoğrafevi’nde görülebilir.

‘Pat!’, Mısır’da çekilmiş gezi fotoğraflarından oluşuyor. Vedat Ozan bu sergide, gezi kavramının ve bunun fotoğrafla birlikteliğinin göreceli olduğundan hareket ediyor.

‘Pat!’, kendi çizgisi içinde bilindik ve alışılmış Mısır fotoğraflarından oldukça farklı, piramitlere ve firavunlara yaklaşmadan ama gündelik hayatın ayrıntılarından ve fotoğrafın metaforik kullanımından asla uzaklaşmadan başka bir gözle bu geziyi yansıtıyor.


Sergideki bir kısım fotoğraf, kendi içinde birkaç fotoğrafa bölünerek ‘Pat!’lıyor ve sergi mekanının geniş bir bölümüne yayılıyor. Fotoğrafların yer yer sıradanlığı ve bilindik Mısır imgesinin alışılmış ihtişamından uzaklığı, patlayanın Mısır mı, yoksa mısır mı olduğu konusunda izleyiciyi serginin ismi ile başlayan bir küçük şaşırtmacanın içine sokuyor.
Vedat Ozan daha önce de ‘tenezzül edilmeyen fotoğraflar/la İngiltere ve İtalya’ isimli bireysel sergisi, ‘Öteki’, ‘Öteki’den Kalanlar’, ‘Fotoğraflarımızı Satıyoruz!’, ‘Sıkıntı ve Gökkuşağı’, “Savaşa Hayır’ Miting Fotoğrafları’, ‘Photos in the Port’ (Selanik/Yunanistan) isimli karma sergilerden ve ‘Kırmızı’ isimli ödüllü saydam gösterisinden tanınmakta.

Sanatçı, Ekim 2004 ayı içerisinde Selanik’te gerçekleşecek Selanik Fotoğraf Günleri ve Balkan Fotoğrafçıları Buluşması’nda küratörlük tarafından seçilen yedi adet büyük boy fotoğrafı ile temsil edildi.
Hâlen İFSAK Fotoğraf ve Sinema Dergisi’nde de, fotoğrafla sonuçlanan ruh hâllerine ilişkin yazılar yazmakta. Geniş Açı, Avant Garde, Ulusoy Travel gibi dergilerde de, bazı portföyünün örnekleri yer almıştır.


‘PAT!’ FOTOĞRAFEVİ’NDE
‘Pat!’ isimli son sergisi, 04 Kasım-19 Kasım tarihleri arasında İFSAK 20. İstanbul Fotoğraf Günleri kapsamında Fotoğrafevi Koç Allianz Galerisi (Tel: 0 212- 249 02 02) Galatasaray Meydanı, Tütüncü Çıkmazı No: 4 Beyoğlu adresinde gezilebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/vedat-ozandan-beklenen-patlama_20354.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!