Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
SONRAKİ HABER: Şehir 2.0 - Yeni Habitat

Wolf D. Prix Konferansı: Zaman Geçer, Kalite Kalır

Robotik ve 3D baskı teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için olağanüstü hizmetleri olabileceğine inanan dekonstrüktivist mimarinin önemli temsilcisi Wolf D. Prix, Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a geliyor. Prix, ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri’ etkinliği kapsamında, 1 Kasım'da YEM'de mimarlarla buluşacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

Wolf D. Prix Konferansı: Zaman Geçer, Kalite Kalır
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 1 Kasım 2017
YER: Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Fulya
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Geberit tarafından, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle

DİĞER BİLGİLER:

A: Fulya Mah.Yeşilçimen Sok. No:12/430 Fulya, İstanbul
T: (212) 266 70 70

+ Ajandama Ekle

En değerli ilkenin kalite olduğuna inanarak 2017 mottosunu ‘Zaman geçer, Kalite kalır’ olarak belirleyen İsviçreli sıhhi tesisat markası Geberit, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri’ etkinliğine bu yıl da devam ediyor.

1 Kasım Çarşamba günü YEM’de 5. kez düzenlenecek etkinliğin bu yılki konuğu ise dekonstrüktivist mimarinin önemli temsilcisi Coop Himmelb(l)au'nun kurucu ortağı, tasarım müdürü ve CEO'su Wolf D. Prix.

MuseumMuseum of Contemporary Art & Planning Exhibition (MOCAPE), Shenzen, Çin (2007-2016)

MuseeMusee Des Confluences, Lyon, Fransa (2001-2014)

 

 

Prix, teknolojinin mimariye entegrasyonu konusundaki deneyimini aktaracak

Geberit’in 2017 mottosu olan ‘Zaman geçer, Kalite kalır’ çerçevesinde yeni nesil mimarinin tüm detaylarını anlatacak olan Prix, ayrıca robotik ve 3D Printing teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için nasıl fayda sağlayacağını da mimar ve tasarımcılar ile paylaşacak.

Coop Himmelb(l)au mimarlık ofisinin sahibi olmasının yanı sıra Büyük Avusturya Devlet Nişanı ve Avusturyalı Bilim ve Sanat Şeref Madalyası da dahil olmak üzere çok sayıda ödül alan mimar Wolf D. Prix, mimaride ilerici ve provakatif temsilin, geleneksel mimariyle yan yana betimlenmesine de genel hatlarıyla değinecek. Öte yandan mimarlığın güncel trendlerini de yakından takip etmesiyle tanından Viyanalı mimar Prix, güncel projelerinde robot teknolojisinden sıklıkla faydalanma sebebini de yeni nesil mimar ve tasarımcılarla paylaşacak. 

EuropeanEuropean Central Park (ECB) Frankfurt, Almanya (2003-2014)

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)’de 1 Kasım Çarşamba günü tasarımcı ve mimarlar ile buluşacak olan Wolf D. Prix, ‘Zaman Geçer, Kalite Kalır’ adlı konferansta; teknolojinin mimarinin her alanında olduğunu ve küresel krizlere çözüm üretebilecek mimarinin de teknolojiyle mümkün olabileceğinden bahsederek konuşmasını sonlandıracak. Konuşmasının ardından Prix, merak edilen sorulara da yanıt verecek.

Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri #5 etkinliği ile ilgili tüm detaylar Geberit’in https://www.instagram.com/geberit.tr ve https://www.facebook.com/geberit.tr hesaplarından, YEM’in www.facebook.com/yemetkinlik ve www.twitter.com/yemetkinlik hesaplarından takip edilebilecek.

Ayrıntılı bilgi ve katılımla ilgili detaylara çok yakında buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/wolf-d-prix-konferansi-zaman-gecer-kalite-kalir_161221.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!