Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yaratıcılık ve Farkındalık Atölyesi

Yaratıcılık ve Farkındalık Atölyesi

yapi.com.tr

Eğitimler

Yaratıcılık ve Farkındalık Atölyesi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 Kasım 2006 12:03
BİTİŞ TARİHİ: 2 Aralık 2006 15:00
YER: KargART, Kadıköy, İstanbul
DÜZENLEYEN: KargART
DİĞER BİLGİLER: T: (216) 330 31 51 F: (216) 346 55 4 E: info@kargart.org Atölye çalışmaları 4 Kasım, 1 Kasım,18 Kasım, 25 Kasım ve 2 Aralık günleridir. Katılımcı sayısı 6-10 kişi ile sınırlıdır.
+ Ajandama Ekle

br/> Gösteri sanatı ve diğer disiplinlerin teknik yöntemleri ile; insanın kendisini, vücudunu, duygularını ve çevredeki herkesi ve herşeyi daha iyi algılayabilmek, tanımak, fark etmek, duygusal zekaşı geliştirmek ve etkinleştirmek, duyu organlarını daha etkin bir şekilde kullanabilmek, alışılmışın dışında farklı bir gözle çevreye bakmayı sağlayabilmek, kendine hakim olabilmek ve yaratıcılığı arttırabilmek, empati kurabilmek ve ilişkilendirme becerilerini arttırabilmek için disiplinler arası bir atölye çalışması...Farkındalık Atölyesi yönlendiricisi: Damla Hacaoğlu

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Seramik Bölümü’nde tamamladıktan sonra Disiplinlerarası Sanat ve Sahne Tasarımı üzerine çift master eğitimini yapabilmek için California Institude of the Arts ABD / Los Angeles’a gitti. 5 yıl boyunca bulunduğu ABD’de birçok gösteride gerek yaratıcı, gerek sahne tasarımcısı olarak bulundu. Modarn tiyatronun büyük isimlerinden olan Richard Foreman’ın Sophie Haviland ile birlikte yaptığı ortak bir çalışma olan “Bad Behaviour” da çalıştı. Los Angelas’da bulunduğu süre içerisinde Daniel Schmid ve Bela Tarr gibi önemli isimlerin atölye çalışmalarına katıldı. New Yort’da yaşadığı süre boyunca Micheal Counts, Todd Reynolds, The Wooster Group gibi ünlü gruplar ve sanatçılarla çalışma imkanı oldu. Aynı süre içinde devlet okullarında performans eğitmenliği yaptı. Türkiyeye kesin dönüş yaptığından beri çeşitli sergi ve projelerde bulunmakta ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Modern Dans Bölümü’nde kendi tasarladığı “Disiplinler arası sanat” dersinin eğitmenliğini yapmaktadır. 14. Uluslar arası İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyerini yapan “Gökkuşağı” proesinin de yaratıcısıdır.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/yaraticilik-ve-farkindalik-atolyesi_49255.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!