Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Yunanlı Mimar Maria Xyda’nın Kolaj Sergisi İTO’da Açıldı

İzmir Ticaret Odası (İTO), Yunanistan ile Türkiye arasında sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla, Yunanlı Mimar

Ticaret

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 23 Şubat 2004
BİTİŞ TARİHİ: 1 Mart 2004
+ Ajandama Ekle

b>İzmir Ticaret Odası (İTO), Yunanistan ile Türkiye arasında sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla, Yunanlı Mimar Maria Xyda'nın kolaj sergisine ev sahipliği yapıyor.

23 Şubat 2004'te İzmir Ticaret Odası zemin katında gerçekleştirilen serginin açılışına, Yunanistan İzmir Konsolosu Evangelos Sekeris, Sakız Ticaret Odası Başkanı Antonios Zannicos’un yanı sıra 40’a yakın Yunan davetli katıldı. İzmir Ticaret Odası'nın, iki ülke halklarını kaynaştırmak için 10 yıldan fazla süredir yoğun çaba gösterdiğini ifade eden İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Kıyılararası ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için yaptığımız toplantılarda bile sosyo-kültürel ilişkilere büyük önem verdik. Sanatın lisanı yok. Belli bir sınırı, coğrafyası yok. Dini, milleti, siyaseti yok. Evrensel değerler ile halkları kucaklıyor" dedi. Sakız Ticaret Odası Başkanı Antonios Zannicos ile karşılıklı sanatsal ve kültürel etkinliklerin düzenlenmesi konusunda ortak görüşü paylaştıklarını söyleyen Demirtaş, "Bu idealimiz doğrultusunda, Yunanlı Mimar Sayın Maria Xyda'nın kolaj resim sergisini açıyoruz. Daha önce de benzeri kültürel ve sanatsal etkinliklerimiz oldu. 2000 yılında Odamızda, ünlü ressam Lita Mavroyeni'nin resim sergisi düzenlenmişti. 2001 yılında Türk ve Yunanlı çocuklarının "Bizim Dünyamız" adlı resim sergisi açılmıştı" diye konuştu. İki ülke insanlarının kültürel ilişkiler sayesinde birbirlerinin hayata bakış açısını daha net anlayabileceğini belirten Demirtaş, "İnanıyorum ki, burada ve Yunan adalarında daha çok sergiler açacağız. Bir tarafın sanatçılarının eserlerini karşı kıyının halkları izleyecek. Birbirimizin hayata bakış açısını daha net anlayacağız. Dünya görüşümüzü daha çok paylaşacağız" diyerek sözlerini tamamladı. 23 Şubat Pazartesi günü İzmir Ticaret Odası zemin katında açılan sergi, bir hafta süreyle ziyaret edilebilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/yunanli-mimar-maria-xydanin-kolaj-sergisi-itoda-acildi_9243.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!