Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Bu Kirliliği Yaşamak Zorunda Değiliz"

İSKİ’nin Kurbağalıdere’deki çalışmasını bir türlü bitirememesinin ciddi çevre sorunlarına yol açtığını öne süren Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, İSKİ’yi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne şikayet etti. İBB Meclisi’nde konuşan Nuhoğlu, konuya el atılmasını istedi.

yapi.com.tr
 "Bu Kirliliği Yaşamak Zorunda Değiliz"

Kanalizasyonların dereden Kalamış Koyu’na ve Marmara Denizi’ne aktığını dile getiren Nuhoğlu, sesini duyurmak için AKP Grubu’ndan yardım istedi. Nuhoğlu, “Bu kirliliği yaşamak zorunda değiliz. AKP, metro inşaatlarıyla, dev yatırımlarla övünüyor ama, birkaç kilometrelik çok kısa hat, Kadıköy olduğundan dolayı, bürokratlar tarafından özellikle ihmal edilip, yapılmıyor. Kadıköy’de olduğu için çalışmanın özellikle böyle bırakıldığını düşünmeye başladım. Kadıköy sakinlerindeki bu düşünceli silelim. Toplamdaki kutuplaşmayı kaldıralım. Hep birlikte bu sorunu çözelim” dedi.

İnşallah hızlanır

AKP Grup Başkanvekili Abubekir Taşyürek ise çalışmaların çok yoğun bir şekilde sürdüğünü savunup, “Özel aksayan bir şey varsa, AK Parti olarak ilgileneceğimizi söylüyorum. Bu sadece Kadıköy’ün değil, İstanbul’un sorunu. İnşallah çalışmalar hızlanır, başkanımız da mutlu olur” dedi.

Muhtarlardan dilekçe

Hürriyet'ten Fatma Aksu'nun haberine göre, Kadıköy’ün muhtarları da geçtiğimiz hafta İBB Başkanı Kadir Topbaş’a dilekçe vererek ‘’Dere ıslah çalışmasının hızla sonlandırılmasını ve Biyolojik Arıtma için çalışmaların bir an önce başlamasını” talep etti.

‘Derenin adı Kadir Topbaş olsun’

Sosyal medyada da Kurbağalıdere’nin isminin “Kadir Topbaş Deresi” olarak değiştirilmesi için imza kampanyası başlatıldı. Kampanya’nın açıklamasında, “Böylece İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin koyduğu iddia edilen engellerin kaldırılmasına ön ayak olunacağı gibi, iddialar gerçekse sorumluluların ilgisini konuya ve kokuya doğru çekmeyi başarabileceğiz” denildi.

Tahliller ürkütücü

Kadıköy Belediyesi tarafından yaptırılan tahlillere göre azami 200 olması gereken E.Coli Sayımı Moda Deniz Kulübü’nde 410, Fenerbahçe Burnu’nda 390, Kalamış Marina’da 6500, Yoğurtçu Parkı bitiminde ise 6.900.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-bu-kirliligi-yasamak-zorunda-degiliz-_132764.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!