Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Emaar 2013 Gelirini Açıkladı!

Emaar Properties’in 2013 ilk çeyrek geliri 574 milyon dolara yükseldi.

yapi.com.tr
 Emaar 2013 Gelirini Açıkladı!

Emaar Properties PJSC, alışveriş merkezi-perakende ve konaklama-eğlence faaliyetlerinde gösterdiği kesintisiz yüksek performansı sayesinde 2013'ün ilk çeyreğinde gelirlerini 574 milyon dolara yükseltti.Geliştirdiği gayrimenkul projelerinin yanı sıra, AVM, konaklama, eğlence gibi iştirakleriyle dünyanın en büyükleri arasında yer alan Emaar Properties, açıkladığı 151 milyon dolar net kârla geçen yılın son çeyreğinde (2012 Ekim - Aralık) elde ettiği 139 milyon dolar net kârdan yüzde 9 daha yüksek bir gelir elde etti. Bu rakam, şirketin 2012 yılı ilk çeyreğinde elde ettiği 496 milyon dolar tutarındaki gelir rakamını yüzde 16 oranında artırdığını gösteriyor.

Emaar Properties Yönetim Kurulu Başkanı Mohamed Alabbar, kaydedilen bu gelişmeyi şöyle değerlendirdi: “Emaar'ın 2013 yılı ilk çeyreğine ilişkin rakamları, Dubai gayrimenkul, perakende ve konaklama sektörünün dikkat çekici bir şekilde yeniden canlandığını ve yatırımcıların Emaar tarafından geliştirilen gayrimenkullere duyduğu sarsılmaz güveni açıkça ortaya koymaktadır. Devam etmekte olan dünya standartlarındaki yeni gayrimenkul projelerimizle kentin ekonomik büyümesine daha fazla katkıda bulunurken, sektördeki lider konumumuzu da sağlamlaştırmış bulunuyoruz. Dubai ve uluslararası piyasalardaki yatırımcıların yeni projelerimize duyduğu yoğun ilgi, küresel bir iş ve yatırım merkezi olarak Dubai'nin konumunu bir kez daha vurgulamaktadır.”.

Şirketin en önemli ülke iştiraklerinden biri olan Emaar Türkiye CEO'su Ozan Balaban da, Emaar Properties PJSC'nin gösterdiği performanstan duyduğu mennuniyeti belirterek “Bünyesinde bulunduğumuz şirketin her geçen yıl biraz daha güçlenmesi hem yatırımcılarımıza, hem de çalışanlarımıza güven verirken, önümüzdeki yıllarda Emaar Square projesinin hizmete girmesiyle birlikte sürdürülebilir gelirlerde de önemli artış sağlanacaktır” diyerek Türkiye'deki yatırımların Emaar için önemini vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-emaar-2013-gelirini-acikladi-_108504.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!