Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

1 Milyon Dolara Nerede, Ne Alınır?

Bir zamanlar bir milyon dolara saray yavrusu malikaneler edinmek mümkündü. Ancak aynı parayla alınabilecek evin boyutları giderek ufalıyor.

Sabah Emlakimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2006\haber\50422.jpg" Align="right" hspace=5 vspace=5> Bir zamanlar bir milyon dolara saray yavrusu malikaneler edinmek mümkündü. Ancak aynı parayla alınabilecek evin boyutları giderek ufalıyor. Yalnızca Türkiye'de değil tüm dünyada hızla tırmanışa geçen gayrimenkul fiyatları, alıcıları her geçen gün biraz daha zorluyor.

Daha beş on yıl öncesine kadar ortalama 1 milyon dolara istediğiniz ülkede, deniz kenarında kendi arsası olan hayallerinizin evine kavuşma imkanınız varken bugünlerde artık bu durumun çok değiştiğini görüyoruz. Yapılan araştırmalara göre özellikle New York, Paris ve Londra gibi gözde mekanlarda şehir merkezlerinde yaşamak isteyenler 1 milyon dolara ancak yüz metrekare civarında daireler alabiliyor. New York, Londra gibi şehirlerde ise bu oran bir oda bir salonlu dairelere kadar inebiliyor.

Aynı paraya daha büyük mekanlarda ve daha bağımsız yaşamak isteyenler ise büyük şehirlerden ve gözde sahil şeritlerinden uzaklaşmak zorunda kalıyor. Bununla birlikte yeterince araştırıldığında 1 milyon dolara hala saray yavrusu malikaneler de edinmek mümkün. Özellikle İtalya ve Fransa gibi ülkelerde bu fiyata yüzlerce yıllık çok sayıda eski tarihi yapı niteliğinde malikane bulmak mümkün.

Mahmut Sancak

http://www.yapi.com.tr/haberler/1-milyon-dolara-nerede-ne-alinir_50422.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!