Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

1 Milyon Dolara Vatandaşlık Ankaralıları da Heyecanlandırdı

Türkiye’de yatırım yapan yabancıların Türk vatandaşı olmasının önü açıldı. Karar Ankara inşaat sektörü temsilcilerini de heyecanlandırdı. İşte Ankara’nın önemli inşaat sektörü aktörlerinin yabancı yatırımcılara verilecek Türk vatandaşlığıyla ilgili görüşleri:

yapi.com.tr
1 Milyon Dolara Vatandaşlık Ankaralıları da Heyecanlandırdı

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren karara göre, Türkiye'de en az 1 milyon dolarlık gayrimenkul satın alan, en az 2 milyon dolar yatırım yapan ya da en az 3 milyon dolarlık mevduat hesabı açan yabancılara Türk vatandaşlığı verilecek.

“İnşaat sektörüne yeni kan gelecek”

Onursal Gayrimenkul Geliştirme A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, konuyla ilgili şunları söyledi: "Son birkaç yıldan bu yana Orta Doğu coğrafyasında ciddi sıkıntılar var. Hem halk hem de yatırımcı ülkelerinde mutsuz, huzursuz…  İç karışıklık sermaye sahiplerini tedirgin ediyor. Böyle bir ortamda parasını değerlendirmek isteyen Arap yatırımcı güvenli liman olarak Türkiye’yi seçiyor, yatırımlarını da ülkemizde değerlendirmeyi tercih ediyor. Vatandaş olamamaları ise kendileri için bir handikap. Orta Doğulu yatırımcının yapacağı 1 milyon dolar ve üzeri değerdeki gayrimenkul yatırımlarının Türk vatandaşlığının cazibesi ile birleşmesi inşaat sektörüne de yeni kan getirebilir.”

OnursalOnursal Gayrimenkul Geliştirme A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün

“Yabancılar 2 kere kazanacak”

Uzaltaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala da,Ülkemizde birbiri ardına yeni nesil ofisler, plazalar ve rezidanslar çoğalıyor. Türkiye’deki bu büyük gelişimin cazibesi elbette yabancı yatırımcıyı da etkiliyor. Türkiye’de şubeleşme hamleleri yapan yabancı yatırımcı, aynı zamanda Türk vatandaşı olma avantajıyla yatırımını daha rahat yapar. Bu yatırımlar aynı zamanda oldukça da karlı. Yatırımını Türkiye’ye yapan yatırımcı 2 kere kazanacak. Hem Türk vatandaşı olmanın avantajlarından yararlanacak, hem de oldukça karlı çıkacakları yatırımlara imza atacaklar. Özellikle ticareti çok iyi bilen, ülkemizi de yakından takip eden Arap coğrafyasının bu karara büyük ilgi göstereceğini düşünüyorum” dedi.

UzaltaşUzaltaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala

“Yabancılar Rotayı Ankara’ya Çevirecek”

Yabancı yatırımcılar genelde yatırımlarını İstanbul’a yönlendirdiğini söyleyen Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci ise, Türkiye’de yatırım yapan yabancıların Türk vatandaşı olması ile ilgili şu açıklamayı yaptı:  “İstanbul’da da yavaş yavaş bir doygunluk olmaya başladığını söylemek mümkün. Yatırımcı artık farklı alanlara açılmak istiyor. Söz konusu karar ile yabancı yatırımcı, ağlarını Türkiye’nin diğer kentlerine doğru genişletebilir. Bu noktada İstanbul’a alternatif gelişen Ankara’nın ön plana çıkacağına inanıyorum. Bürokrasinin merkezi, kamu kurum ve kuruluşlarının ev sahibi olan Ankara, zaten Türkiye’de şubeleşen çok sayıda firmaya ev sahipliği yapıyordu. Karar sonrası bu sayının artacağına, yabancı yatırımcı için hala bakir topraklar olan Ankara’nın yatırımların merkezi olacağına inancım tam.”

BesaBesa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci

http://www.yapi.com.tr/haberler/1-milyon-dolara-vatandaslik-ankaralilari-da-heyecanlandirdi_155043.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!