Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

10 Milyar Euro’ya 25 Alışveriş Merkezi Yapacak

Avrupa gayrimenkul sektöründe lider Hollandalı Multi Corporation’un Türkiye iştiraki olan Multi Turkmall, Türkiye’de 10 milyar Euro yatırımla 25 tane forum alışveriş merkezi açacak. 2004’te kurulan Multi Turkmall bugüne kadar 3.5 milyar Euro’luk alışveriş merkezi yatırımı gerçekleştirdi.

Hürriyet Gazetesi
10 Milyar Euro’ya 25 Alışveriş Merkezi Yapacak

Avrupa gayrimenkul sektöründe lider Hollandalı Multi Corporation’un Türkiye iştiraki olan Multi Turkmall, Türkiye’de 10 milyar Euro yatırımla 25 tane forum alışveriş merkezi açacak. 2004’te kurulan Multi Turkmall bugüne kadar 3.5 milyar Euro’luk alışveriş merkezi yatırımı gerçekleştirdi.

Türkiye’nin çeşitli illerinde halen 21 projesi daha bulunan Multi Turkmall, 10 yılda 10 milyar Euro’luk alışveriş merkezi yatırımına ulaşmayı ve 33 bin kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor. Multi Turkmall CEO’su Levent Eyüboğlu, ’Forum’ isimli alışveriş merkezleri, ofisler ve konutu içeren çok amaçlı projeler geliştirdiğini söyledi.

Sırada 21 proje var

Eyüboğlu, "Multi Turkmall’ın 2006’da İzmir’de, 2007’da Mersin’de, 2008’de Denizli ve Trabzon’da açılan alışveriş ve yaşam merkezlerinin yanı sıra Ankara, Aydın, İstanbul, Antalya, Kayseri, Diyarbakır, Nevşehir, Gaziantep, Çanakkale, Çorum ve Elazığ gibi Türkiye’nin çeşitli illerinde inşa ve geliştirme aşamasında bulunan 21 projesi daha bulunuyor."

1 milyar Euro’luk ek yatırım

Levent Eyüboğlu, Türkiye’de gerçekleştirdikleri alışveriş merkezi yatırımlarına ilişkin şunları kaydetti: "Bugüne kadar yaptığımız yatırımların toplamı 3.5 milyar Euro’yu buluyor. 2008’de 1 milyar Euro’luk daha yatırım yapmayı hedefliyoruz. Türkiye’de 10 yılda 10 milyar Euro yatırıma ulaşmayı planlıyoruz. Bugüne kadar açtığımız 4 forum projemizde toplam 7 bin 500 kişiye istihdam olanağı sağladık. Türkiye’deki yatırımlar sonucunda yaklaşık 33 bin kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz."

2009’da hizmete girecek

Forum Gaziantep Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin temelinin 3 Temmuz’da atılacağını ve 2009 yılında hizmete gireceğini belirten Eyüboğlu, yaklaşık 44 bin metre karelik kiralanabilir alana sahip Forum Gaziantep’in 3 katlı alışveriş ve eğlence merkezi olarak tasarlandığını ve 1.500 kişiye istihdam sağlanacağını anlattı.

Türkiye önemli  bir pazar

Perakendenin ekonomiler için lokomotif bir sektör olduğuna işaret eden Eyüboğlu, son yıllarda gelir düzeyinin artması ve gelir dağılımının dengelenmesiyle birlikte Türkiye’nin perakende sektörü açısından önemli bir pazar haline geldiğini vurguladı. Levent Eyüboğlu, şunları söyledi: "Yakın zamana kadar yatırımcılar Anadolu’daki şehirlere yatırım yapmayı riskli buluyordu. Ancak, Anadolu’da büyük bir potansiyel ve gelişmeye açık şehirler var. Bu potansiyel, alışveriş merkezi yatırımlarını Anadolu’ya çekmeye başladı. Multi Turkmall olarak yatırımlarımızda şehir farkı gözetmiyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/10-milyar-euroya-25-alisveris-merkezi-yapacak_62384.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!