Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

10. Uluslararası İstanbul Bienali, Kalecolor ile Renkleniyor!

Kalecolor, kültür ve sanata verdiği desteği 10. Uluslararası İstanbul Bienali’yle sürdürüyor. Firma, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 8 Eylül- 4 Kasım 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Uluslararası İstanbul Bienali boya sponsoru oldu.

yapi.com.tr
10. Uluslararası İstanbul Bienali, Kalecolor ile Renkleniyor!

b>İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 8 Eylül- 4 Kasım 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Uluslararası İstanbul Bienali’nde boya sektörünün önde gelen firması Kalecolor boya sponsoru oldu.

10. Uluslararası İstanbul Bienali bu sene modernliğin karmaşık biçimleri ile ilgili farklı kültürel bağlamları ve sanatsal görüşleri ortaya çıkarmanın bir yolu olarak kentsel olgulara ve mimari gerçekliğe odaklanıyor. Ortak zekaya dayalı sanatsal üretimi ve fiziksel mekanlarla ilişkiye girmenin yaşayan sürecini vurgulayacak olan Bienal’in küratörlüğünü ise Hou Hanru üstleniyor. Kalecolor ise 8 Eylül – 4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Bienali’nin sergi mekanlarını renklendiriyor.

3 numaralı Antrepo, İstanbul Manifaturacılar Çarşısı’ndaki bazı dükkanlar ve yapılan tasarımlar Kalecolor’un sağlıklı boyalar kategorisindeki yeni ürün serisi Kalia’nın modern renkleriyle hayat buluyor. Ayrıca Kalecolor’ın boya sponsoru olduğu Santralİstanbul'da Bienal ile Atölye ve Eğitim Programı Proje Ortaklığı çerçevesinde bağımsız inisiyatiflere, film programına ve sempozyumlara ev sahipliği yapıyor.

Küratör Hou Hanru tarafından Kalecolor Kalia renk kartelasından seçilen mat beyaz, gri ve siyah boyaların yanı sıra mavi, sarı ve kırmızı renkleriyle Antrepo’daki 6.000 metrekare alan, İMÇ’de bulunan bazı dükkanlar ve hazırlanan standlar boyanıyor. Boyama işlemleri de yine Kalecolor’un uzman ekibi Tanıdık Servis tarafından yapılıyor. İşinin ehli sertifikalı boya ustalarının oluşturduğu Tanıdık Servis, sergi mekanlarında büyük bir titizlikle çalışıyor.

Kalecolor sanata desteğini sürdürecek
Kalecolor Ürün ve Marka Yöneticisi Yasemin Kurtçu Meşe, 10. Uluslararası İstanbul Bienali’ne sponsor olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Bu uluslararası bienali sadece Türk sanatseverleri ve mimarları değil, tüm dünya ilgiyle takip edecek. Bu büyük sanat organizasyonuna renklerimizle dahil olmaktan, destek vermekten onur duyuyoruz” dedi. Meşe, bu tür sanatsal etkinliklere önümüzdeki dönemlerde de destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/10-uluslararasi-istanbul-bienali-kalecolor-ile-renkleniyor_55815.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!