Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

1000 Koltuğa Bin İsim

Makine Mühendisleri Odası'nın Bayraklı'daki yeni İş Sosyal Kültürel Etkinlik Kongre ve Sergi Merkezi'nin İş Merkezi bölümü açıldı. Yapımına 19

Yeni Asır
1000 Koltuğa Bin İsim

b>Makine Mühendisleri Odası'nın Bayraklı'daki yeni İş Sosyal Kültürel Etkinlik Kongre ve Sergi Merkezi'nin İş Merkezi bölümü açıldı.
Yapımına 1998 yılında başlanan ve İzmir'in kongreler ve fuarlar şehri olma vizyonuna uygun olarak projelendirilen binanın içinde bin kişilik kongre salonunda, 2 adet 200 kişilik, 2 adet 100 kişilik çok amaçlı toplantı salonu, 4 bin 500 metrekare kapalı sergi alanı, 240 araçlık otopark, 600 kişilik çatı restoran, açık ve kapalı alanda projelendirilen 750 kişi kapasiteli teras kafeterya yer alıyor.

Ücretsiz sinema
Kongre merkezinin tefrişine destek isteyen Oda Başkanı Doğan Albayrak, "1000 kişilik oditoryum salonundaki koltuklara bağış karşılığı isim verme kampanyasını başlattık. İzmirliler en azından bu kampanyamıza destek vererek, yüzyıllarca yaşayacak bir sanat ve kültür merkezinde isimlerini ölümsüzleştirebilirler. Biz kongre, sergi ve iş merkezimizin kapılarını bugünden İzmirliler'e açarak ücretsiz bir açık hava sineması oluşturduk. Eğitim amaçlı 80- 30 ve 20 kişilik 7 adet salonumuzdan da ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlar ekonomik koşullarda yararlanabilirler. Bunun için 444 86 66 numaralı telefonumuza başvuruları yeterli olacaktır" diye konuştu.
Oda Başkanı Doğan Albayrak, ulusal ve uluslararası kongrelere uygun çağdaş bir merkez olan binada yer alan 50 ve 100 metrekarelik 110 adet büroyu satarak bina finansmanının önemli bölümünü sağladıklarını, kalan bölümün Odanın ülkedeki birimlerinden kaynak aktarımları ile gerçekleştiğini belirtti.

Şimdi başlıyor
Asıl işlerinin kongre ve sergi merkezinin tefrişini yaparak bir an önce İzmir'e kazandırmak olduğunu kaydeden Albayrak, şöyle devam etti:
"Kongre ve sergi merkezimiz, paralel oturumların ve atölye çalışmalarının yapılabileceği oditoryum, toplantı ve eğitim salonlarıyla aynı anda 2 bin kişilik bir organizasyona rahatlıkla ev sahipliği yapabilecek kapasitededir. Üstelik tüm bu katılımcılara aynı anda cafe-break ve yemek servisinin mümkün olduğu restoran ve kafeteryalarımız mevcut. Gerekli finansmanın sağlanabilmesi durumunda 3 ay içinde tefrişini tamamlayabileceğimiz bu merkeze İzmir'in ve tüm İzmirliler'in duyarlılık gösterip sahip çıkmasını bekliyoruz. Efes Oteli'nin kapanmasıyla başka kentlere kaçan en az on kongre bu tesis sayesinde yeniden kentimize dönecektir. Biz hibe değil yalnızca duyarlılık istiyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/1000-koltuga-bin-isim_13053.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!