Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

19 Yılda 20 Bin Konut

İzmir'de 1984'te kurulan Ege-Koop, 19 yıllık süreçte kente 4 büyük toplu konut projesi kazandırdı. Çiğli'de Egekent-1, Ulukent'te Egekent-2, B

Yeni Asır
19 Yılda 20 Bin Konut

b>İzmir'de 1984'te kurulan Ege-Koop, 19 yıllık süreçte kente 4 büyük toplu konut projesi kazandırdı.
Çiğli'de Egekent-1, Ulukent'te Egekent-2, Buca'da Egekent-3 ve Ayrancılar'da da Egekent-4 olmak üzere 20 bin konut üreten Ege-Koop, son olarak da, Türkiye'nin en büyük konut ve arsa edindirme projesine imza attı. Menemen Seyrek'teki "Bahçelievler-Villakent Projesi", mobilya fiyatına arsalar ve piyasa fiyatının çok altındaki villalarla vatandaşların akınına uğradı.
Projenin mimarlarından olan Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, kuruldukları günden bugüne Türkiye'nin en büyük konut edindirme projelerine imza attıklarını ve İzmir'e çağdaş kimlik kazandırma yönündeki çalışmalarını büyük bir hızla sürdürdüklerini söyledi. İzmir'in en büyük sorunlarından birinin çarpık yapılaşma olduğunu belirten Aslan, bu anlamda Ege-Koop'un çok önemli bir misyon üstlendiğini kaydetti.

Fiyatlar çok cazip
Ege-Koop olarak Villakent ve Bahçelievler Projesi ile Türkiye'nin en büyük konut ve arsa edindirme projesini gerçekleştirdiklerini vurgulayan Aslan, "Menemen Seyrek'te, 2 milyon metrekarelik alanda, 211 metrekare ile 390 metrekare arasında değişen dubleks ve tripleks bahçeli konutlar tamamlanma aşamasına geldi. Bu projeyle vatandaşlarımızı ayrıca hiçbir yerde bulamayacakları fiyat ve koşullarda arsa sahibi yapıyoruz. Çarpık yapılaşan ve her türlü sıkıntıyla karşı karşıya kalınan apartman hayatından daha özgür ve daha doğal bir ortam ve temiz havada yaşamak isteyenler için bu son fırsat" dedi.
Arsa kampanyasıyla vatandaşlara çok uygun fiyatlar sunulduğuna dikkat çeken Aslan, şöyle konuştu: "Villakent ve Bahçekent alanında 400 metrekareden 1200 metrekareye kadar net ve imarlı arsaların bugünkü fiyatı karşılaştırıldığında 500 metrekarelik net arsa 7.5 milyara pazarlanmaktadır. Oysa, toplu konut projelerinde dahi sadece arsa payının en az 6-7 milyar olduğu düşünülürse, bu alandaki müstakil ve imarlı arsaların ne kadar cazip olduğu daha net anlaşılabilir."

En uygun yatırım
Ekonomik krizle birlikte vatandaşların uzun vadeli bir yatırımı göze almalarının güç olabileceğini bildiren Aslan, "Hepimiz çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceği ile ilgili bugünden önemli atılım ve yatırımlar yapmayı planlarız. Bunu kendimize bir sorumluluk olarak görürüz. Büyük zorluklarla yetiştirdiğimiz çocuklarımız için bugünden alınacak arsalar, gelecekte çok önemli bir yatırım ve sermaye olarak karşılarına çıkacaktır. Bu anlamda arsa kampanyamız, çok önemli ve güzel bir yatırımı İzmir ve Egelilere sunuyor" dedi.
Bahçelievler Projesi'nin vatandaşları mobilya ve çeyiz fiyatına arsa sahibi yaptığına işaret eden Aslan, şöyle devam etti: "Bugün oturulabilecek bir mobilya takımı, hatta 100 metrekarelik bir evin perde fiyatı ya da çocuklarımızı evlendirirken önceden hazır olsun düşüncesiyle aldığımız buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın gibi çeyizlik eşyalar ancak bu fiyata alınabilir. Ancak, daha sonra bunların modeli geçmiş olur. Bu da arsalara yapılacak yatırımın önemini yine ortaya koyuyor."

Denge unsuruyuz
Ege-Koop'un bugüne kadar tamamladığı 4 ayrı toplu konut projesinde 100 bin nüfusun barındığını ve bu konutlarla İzmir'deki konut fiyatlarında herkes tarafından bilinen çok önemli bir denge unsuru oluştuğunu belirten Aslan, "Ege-Koop, bu konutları üretmemiş olsaydı bugün İzmir'de kiralık konut da bulunmazdı. Yine bu koşullarda satılık ev de bulunmazdı. Eğer bugün İzmir'de 25-30 milyon civarında konut satılıyorsa Ege-Koop'un bunda katkısı büyüktür" diye konuştu.
Toplu konut alanında dengeleri sağlayan Ege-Koop'un Bahçeliev ve Villakent Projeleri'nde de denge sağlamak için yoğun çaba harcadığını kaydeden Aslan, "İzmir'in çeşitli yerlerinde lüks diye nitelendirilen 150 metrekarelik dairenin satış değeri 150-200 milyar olduğu düşünülürse, Villakent ve Bahçekent alanındaki 211 metrekarelik bahçeli bir villanın fiyatının 50 milyar olması Ege-Koop'un önemini ortaya koyacaktır" dedi.

Son günleri kaçırmayın
Ege-Koop'un, üstlendiği misyon ve sorumluluk gereği İzmir ve Ege halkının yararlanması için fiyatları düşük tuttuğunu belirten Hüseyin Aslan, "Metrekaresi 15 milyon ile 25 milyon arasında değişen arsa fiyatları, Ege-Koop Yönetim Kurulu'nun aldığı karar gereği, Mart'ın ortasından sonra yüzde 25 oranında artırılacak. Bugün buradan arsa alan vatandaşlarımız 15-20 gün içinde net yüzde 25 gibi önemli bir avantaj elde etmiş olacak. Hiçbir yatırım aracı 15-20 günde yüzde 25 gelir getirmez. Onun için vatandaşlarımızın elini çabuk tutmaları gerekiyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/19-yilda-20-bin-konut_3570.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!