Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2-B Arazilerinin Fiyatları Belli Oldu

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, satışa çıkarılması düşünülen orman vasfını yitirmiş arazilerin metrekare fiyatlarının 5 ila 100 dolar arasında de

NTV-MSNBC
3


b>Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, satışa çıkarılması düşünülen orman vasfını yitirmiş arazilerin metrekare fiyatlarının 5 ila 100 dolar arasında değişeceğini söyledi.

NTV’de yayınlanan Gölge Kabine programına konuk olan Bakan Pepe, ikinci bir satışın ise Anayasa hükmüyle engelleneceğini belirtti.

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in veto ettiği orman vasfını kaybetmiş arazilerin fiyatlarının bölgelere göre değişeceğini söyledi. Bakan Osman Pepe, arazilerin metrekare fiyatlarının 5 ila 100 dolar arasında farklılık göstereceğini belirtti. NTV’de yayınlanan Gölge Kabine programına konuk olan Bakan Osman Pepe satışa çıkarılan arazilerin önemli bir bölümünün yeşil alanlardan oluştuğu eleştirilerine de yanıt verdi. Bakan Pepe, yeşil alanların satışı düşünülen bölgelerde yüzde 20 oranında olduğunu belirtti..
Orman sınırlarının devletin kayıtlarına geçtiğinin altını çizen Bakan Pepe, bundan sonra bir kargaşa yaşanmaması için Orbis adını verdikleri kurullarla sıkı bir denetimi sağlayacaklarını da söyledi..
Pepe, 2-B olarak adlandırılan satışa çıkarılacak bölgelerin belirlenmesi için 1981 yılının milat olarak alınacağını ve bu tarihten sonra vasfı yitiren arazilerin satışının yapılmayacağını belirtti..
Bakan Pepe, Cumhurbaşkanı’nın yasayı veto etmesini ise devletin zirvesinde bir kavga ya da tartışma var gibi gösterilmesine itiraz etti. Devletin zirvesinde kavga olmaz diyen Bakan Pepe sorunun yine Meclis’te ele alınacağını açıkladı..

http://www.yapi.com.tr/haberler/2-b-arazilerinin-fiyatlari-belli-oldu_5465.html

Read Comment Section
3 Yorum Yorum Yaz
  • bence satılmalı artık vakti geldi de geçiyo bile. zaten orman vasbını kaybetmiş ormanla alakası yok yani YANITLA
  • öncelikle 2-b arazileri iyi anlatılmalıdır, çoğu egoistler işine geldiği gibi hareket edip çözümü engelliyorlar. bu nadide ülkemizin bilinçli çözüm üretip faydalı olan insanlara ihtiyacı var. birlik zamanı, sorunlar çözülmeli.egoist değil kollektif olmalıyız... elele verelim. 2-B araziler orman değildir, çoğu tarıma faydalı arazilerdir.kimse orman katili değildir,hepimiz ormanı seviyoruz, sevip koruyacağız. bu araziler acilen çözülüp tapular verilip devlete ve millete faydalı hale getirilmelidir. her kurum ve kuruluş yardımcı olmalıdır.ekonomik kriz psikolojisi yaşanan şu günlerde piyasalara doping olacaktır.yıllarca küflenmiş bu sorun çözülmelidir.saygılarım ile. YANITLA
  • 2-B arazileri satımı çok gecikti bir an önce kullanana satılmalı. Zaten kişiler bu yerleri kullanmaktadır. Geri dönüş olmayacağına göre satılıp alınan para kırsal kesim halkına, modern tarıma, genç girişimciye, fakirlere verilmelidir. Köstek değil çözüm üretilmelidir. İleri atılım yapılmalıdır. Ayrıca köylüye 2-B arazileri bedava verilerek kalkınmalarına yardım edilmelidir. Bu arazi satışı hem bekleyen sorunu çözmeli hem de orman köylüsüne doping olmalıdır. YANITLA
3 yorumdan 3 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!