Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2023'te En Temiz Kent Olacağız

İSTAÇ'ın (İstanbul Çevre Koruma ve Atık Maddeleri Değerlendirme Sanayi ve Ticaret A.Ş.) bilgilendirme toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "İSTAÇ'ın, İstanbul'un günde 14 bin tonluk çöpünü toplayarak tekrar ekonomiye kazandırılması için çalıştığını söyledi.

Sabah Gazetesib>İSTAÇ'ın (İstanbul Çevre Koruma ve Atık Maddeleri Değerlendirme Sanayi ve Ticaret A.Ş.) bilgilendirme toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "İSTAÇ'ın, İstanbul'un günde 14 bin tonluk çöpünü toplayarak tekrar ekonomiye kazandırılması için çalıştığını söyledi.

Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ndeki brifingte konuşan İSTAÇ Genel Müdürü Osman Akgül de "5 milyon metrekare alanı temizleyen, 5 milyon metreküp çöp suyu arıtan, 15 bin kamyon hafriyat malzemesi toplayan, yılda 1 milyon ton sera gazı azaltan İSTAÇ'ın başarılı çalışmalarıyla İstanbul'u 2023 yılında Avrupa'nın en temiz şehri yapmak istiyoruz" dedi. Akgül, İSTAÇ'ınyılda 14 bin ton tıbbi atık toplayarak imha ettiğini, son 1.5 yılda 8 bin 100 gemiden 225 bin metreküp petrol ve türevi atık toplayarak 30 milyon metreküp yakıt üreterek ekonomiye kazandırdığını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2023te-en-temiz-kent-olacagiz_58217.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!