Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2B'den Dava...

Orman Genel Müdürlüğü, aralarında eski 'Olağanüstü Hal’ valisi ve 2 dönem milletvekiliği yapan Hayri Kozakçıoğlu ile 'manken kaçırmaktan’ 29 ay hapis cezası alan damadı Selçuk Alan’ın da bulunduğu toplam 17 kişiye, '2B davası’ açtı.

Gazete Vatan
2B'den Dava...

STRONG>Hayri Kozakçıoğlu ve damadınında aralarında bulunduğu 17 kişiye dava açıldı

Orman Genel Müdürlüğü, aralarında eski 'Olağanüstü Hal’ valisi ve 2 dönem milletvekiliği yapan Hayri Kozakçıoğlu ile 'manken kaçırmaktan’ 29 ay hapis cezası alan damadı Selçuk Alan’ın da bulunduğu toplam 17 kişiye, '2B davası’ açtı. Sarıyer 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dilekçede ’Çamtepe Villaları’ ile bir kısmı yıkılan Uyum Villaları’nın bulunduğu Sarıyer Zekeriyaköy sınırları içerisindeki 230 sayılı parselin, 1926 yılında “Kasapçayırı Özel Ormanı” olarak tasdik edildiği iddia edildi. Dilekçede, Orman Genel Müdürlüğü’nün izni dışında bölünen ve özel orman alanında yer aldığı savunulan bölgede, Sarıyer Rumelifeneri Yolu üzerinde taşınmazları bulunan 17 malikin tapularının iptalleri istendi. Mahkeme, söz konusu taşınmazlar üzerine ihtiyati tedbir koydu. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

2B nedir?

Orman vasfını yitirmiş, kadastro marifetiyle orman alanları dışına çıkartılmış, bir daha geri kazanılamayan ve ıslah edilemeyen hazine arazileri 2B olarak tanımlanmaktadır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2bden-dava-_79040.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!